Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 24.01. 2019
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jarní úklid nejen u vás doma

12. 04. 2014 | Zajímavosti

Také již přemýšlíte v tomto jarním počasí jak, kdy a jakými čisticími prostředky uklidit váš byt či dům při jarním úklidu? Avšak nejen váš domov to potřebuje. Příroda se probouzí a to, co se najde venku ve škarpách podél silnic, v lese, ve vodě, to je víc než na pár kontejnerů. Doma uklízíme vcelku průběžně, takže žádný velký nepořádek nemáme.

Ale co venku? Tu nejednou z auta „vyletí“ plastová láhev, v lese se „ocitne“ stará dosloužilá lednice, do vody se „zakutálí“ pár ojetých pneumatik. Ano, píšu to schválně v uvozovkách, protože samo se tak nestane. Jsou mezi námi tací, kteří mají problém udělat pár kroků a vynést odpad do kontejnerů, které jsou pomalu na každém rohu nebo vyvézt starý spotřebič do sběrného dvora. Nehledě na to, že je při koupi nového většina firem vybírá zpět starý. A plast, kov, guma se v přírodě nerozloží.

jarní úklidProto se každoročně z jara konají na spoustě míst akce k vyčištění přírody od takového odpadu. Pojďte se tedy se spoustou dobrovolníků, myslivců, školáků, vodáků a jiných zapojit do celorepublikového úklidu přírody. V každé oblasti si svůj úklid plánují určité datum, kdy obce poskytují velkoobjemové kontejnery a pytle. V Ladově kraji toto datum připadá na 12. dubna. I když v letošním počasí bude asi v tomto období již dosti vysoká tráva, některé spolky si pořádají vlastní úklid o něco dříve. Každý kousek přírody si to přeci zaslouží. Pomůžete dobré věci, protáhnete své tělo a pročistíte si také mysl od každodenních starostí. Kde jinde si člověk nejvíce odpočine, než v přírodě. A přeci jenom, když byste šli do přírody jen tak na procházku, kde byste si radši odpočinuli – v trávě mezi květinami nebo mezi odpadky?

A pokud by vám to přeci jen nevyšlo, vyčistěte alespoň ten kousek přírody před svým bydlištěm. Ono, když se člověk zapojí do takovéto akce, tak si pak dvakrát rozmyslí, jestli ten papírek hodí na zem nebo o pár kroků dál do popelnice… 


Tucka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Je to hrůza Smajlík Bydlím na vesnici a jen po cestě do krámu potkávám ležící obaly od pití, sušenek, tatranek, cigaret atd. Přitom tam jsou 2 koše, ale je to problém to tam hodit. Rozčiluje mě to a už několik pytlíků jsem naplnila tím odpadem a došla to vyhodit. Opravdu by se plno lidí mělo zamyslet....
Obrázek uživatelky
profil
nejlepší by bylo ,kdyby v přírodě nikdo neodhazoval odpadky
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles