Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jarní výstava Flora Olomouc 2011

5. 04. 2011 | Novinky

Výstaviště Flora Olomouc bude od 28. dubna do 1. května 2011  patřit  jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC tradičně doprovázené zahradnickými trhy a veletrhem drobné zahradní mechanizace Hortifarm. Pořadatelé slibují, že nabídka největší a nejstarší  květinové výstavy v České republice  - s tradicí od roku 1958 - bude i letos velmi pestrá.


Největší výstavní pavilon A bude tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy FLORA OLOMOUC. Její tvůrce, proslulý zahradní architekt Ivar Otruba se tentokrát inspiroval řeckými bájemi a koncipoval ji jako zlatou „ZAHRADU HESPERIDEK“ s  tisícovkami kusů okrasných výpěstků domácích i zahraničních pěstitelů. 


floraVelkou  květinovou expozici Svazu květinářů a floristů ČR doplní rozsáhlá přehlídka pěstitelského umění dlouholetého partnera olomouckých  květinových výstav Zahradnictví města Vídně, speciální přehlídka orchidejí Thajského království, tulipánů a hyacintů holandských pěstitelů a polská expozice jarních výpěstků.


Na galerii pavilonu A budou moci návštěvníci výstavy FLORA OLOMOUC obdivovat exponáty floristické soutěže v aranžování květin, letos na muzikálové téma „V hlavní roli: Klobouk“, a také záplavu balkonovek, cibulovin, jarních trvalek, skalniček, či vodních rostlin v expozici Českého zahrádkářského svazu. V té nebude chybět ani vyhledávaná bezplatná zahrádkářská poradna. 


Velmi přitažlivý bude pavilon E s „japonskou zahradou“ a unikátními exponáty z proslulého Musea bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vzácné bonsaje z Japonska, Koreje i Číny – některé starší 250 let -doplní vystavovatelé zvláštními přírodními kameny „suiseki“,  vodními plochami a drobnou zahradní architekturou. V pavilonu bude rovněž „bonsajová“ poradna s ukázkami tvarování bonsají.


Pavilony G, H a volné plochy  budou  patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům s nabídkou květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických, či kutilských pomůcek a potřeb.


Volně přístupné  budou  návštv expozici Českého zahrádkářského florasvazuěvníkům i sbírkové skleníky výstaviště s exotickou květenou, botanická zahrada Univerzity Palackého a botanická zahrada výstaviště v Bezručových sadech se zajímavými rostlinnými exponáty. Těšit se mohou  rovněž na zábavný doprovodný program s dobrou muzikou a soutěžemi.


Otevřeno: denně od 9 do 18 hodin 
Vstupné: 100 Kč - plnoplátci,  80 Kč - studenti, důchodci,  40 Kč - děti 6 až 15 let a mimořádně i pro školní výpravy  (ZŠ a SŠ) vč. ped dozoru,  210 Kč - rodinné vstupné, zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P.


FLORA OLOMOUC bude probíhat od
28. dubna do 1. května 2011


Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkbych také shlédla, mám to ale dost z ruky, tak snad jednou.................
Obrázek uživatelky
profil
také bych se chtěla ocenit přístup k postiženýmk a malým dětem v doprovodu rodičů, kteří mají vstup zdarma.
Obrázek uživatelky
profil
zrovna bude na víkend se mnou i cera a spojíme to se zoo na Kopečku Smajlík
a vysoce oceňuji i přístup k postiženým,kteří mají na výstavu vstup zdarmaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Já se budu s dětma vracet z lázní 26 dubna, tak to je super, i když odtud to do Olomouce mám blíž.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles