Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.11. 2017
Dnes má svátek Albert
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jarní výstava Flora Olomouc 2011

5. 04. 2011 | Novinky

Výstaviště Flora Olomouc bude od 28. dubna do 1. května 2011  patřit  jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC tradičně doprovázené zahradnickými trhy a veletrhem drobné zahradní mechanizace Hortifarm. Pořadatelé slibují, že nabídka největší a nejstarší  květinové výstavy v České republice  - s tradicí od roku 1958 - bude i letos velmi pestrá.


Největší výstavní pavilon A bude tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy FLORA OLOMOUC. Její tvůrce, proslulý zahradní architekt Ivar Otruba se tentokrát inspiroval řeckými bájemi a koncipoval ji jako zlatou „ZAHRADU HESPERIDEK“ s  tisícovkami kusů okrasných výpěstků domácích i zahraničních pěstitelů. 


floraVelkou  květinovou expozici Svazu květinářů a floristů ČR doplní rozsáhlá přehlídka pěstitelského umění dlouholetého partnera olomouckých  květinových výstav Zahradnictví města Vídně, speciální přehlídka orchidejí Thajského království, tulipánů a hyacintů holandských pěstitelů a polská expozice jarních výpěstků.


Na galerii pavilonu A budou moci návštěvníci výstavy FLORA OLOMOUC obdivovat exponáty floristické soutěže v aranžování květin, letos na muzikálové téma „V hlavní roli: Klobouk“, a také záplavu balkonovek, cibulovin, jarních trvalek, skalniček, či vodních rostlin v expozici Českého zahrádkářského svazu. V té nebude chybět ani vyhledávaná bezplatná zahrádkářská poradna. 


Velmi přitažlivý bude pavilon E s „japonskou zahradou“ a unikátními exponáty z proslulého Musea bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vzácné bonsaje z Japonska, Koreje i Číny – některé starší 250 let -doplní vystavovatelé zvláštními přírodními kameny „suiseki“,  vodními plochami a drobnou zahradní architekturou. V pavilonu bude rovněž „bonsajová“ poradna s ukázkami tvarování bonsají.


Pavilony G, H a volné plochy  budou  patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům s nabídkou květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických, či kutilských pomůcek a potřeb.


Volně přístupné  budou  návštv expozici Českého zahrádkářského florasvazuěvníkům i sbírkové skleníky výstaviště s exotickou květenou, botanická zahrada Univerzity Palackého a botanická zahrada výstaviště v Bezručových sadech se zajímavými rostlinnými exponáty. Těšit se mohou  rovněž na zábavný doprovodný program s dobrou muzikou a soutěžemi.


Otevřeno: denně od 9 do 18 hodin 
Vstupné: 100 Kč - plnoplátci,  80 Kč - studenti, důchodci,  40 Kč - děti 6 až 15 let a mimořádně i pro školní výpravy  (ZŠ a SŠ) vč. ped dozoru,  210 Kč - rodinné vstupné, zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P.


FLORA OLOMOUC bude probíhat od
28. dubna do 1. května 2011


Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkbych také shlédla, mám to ale dost z ruky, tak snad jednou.................
Obrázek uživatelky
profil
také bych se chtěla ocenit přístup k postiženýmk a malým dětem v doprovodu rodičů, kteří mají vstup zdarma.
Obrázek uživatelky
profil
zrovna bude na víkend se mnou i cera a spojíme to se zoo na Kopečku Smajlík
a vysoce oceňuji i přístup k postiženým,kteří mají na výstavu vstup zdarmaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Já se budu s dětma vracet z lázní 26 dubna, tak to je super, i když odtud to do Olomouce mám blíž.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles