Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky

19. 05. 2015 | Evropa
Jarní měsíce lákají k návštěvě evropských metropolí. Jednou z největších a nejkrásnějších je Londýn. Svou historickou i moderní částí vás oslní a během svého pobytu nebudete vědět, co dřív navštívit. Aby vaše cestování bylo pohodlné a vy měli jasný itinerář, přinášíme vám tipy, co v Londýně neminout.

Projděte se historií

Historické památky můžete zvládnout během dvou dnů. Začněte hradem Tower, nejznámějším evropským vězením a zároveň bývalým královským palácem. Bílá tvrz uprostřed komplexu – White Tower – byla pevností, zbrojnicí, pokladnicí, ale i místem poprav a vězením především pro vězně z vyšších vrstev. Dnes zde najdete muzeum zbroje či královských klenotů. U královských klenotů se můžete podívat na video z korunovace královny Alžběty II. i na šaty, které měla na sobě.Vstupné vás vyjde na 24 liber a návštěvní hodiny jsou od devíti hodin do půl šesté.

LondýnZ Toweru přejdete Temži po proslulém zvedacím mostu Tower Bridge. Most začali stavět v roce 1886 a jeho stavba trvala šest let. Tower Bridge můžete prozkoumat i prostřednictvím prohlídky, která vám představí jeho historii a nabídne krásný výhled na Londýn z jedné z věží mostu.

Pod mostem je stanice metra, kterou využijte pro přesun k sídlu parlamentu - Westminsterskému paláci, na nějž vás upozorní do výšky se tyčící Big Ben. Každou sobotu a v době parlamentních prázdnin jsou pořádané komentované prohlídky palácem. Za cenu 25 liber si prohlédnete westminsterskou halu, královskou galerii a mnoho dalších prostorů, které se v této památce skrývají. Odtud dojdete za pár minut na Trafalgarské náměstí na němž se tyčí socha admirála Nelsona, která připomíná bitvu u Trafalgaru.

Z Trafalgarského náměstí je to dvacet minut procházkou přes známou třídu TheMall k Buckinghamskému paláci, sídlu královské rodiny.  Od prvního dubna do 27. září se zde konají komentované dvouhodinové prohlídky. Vstupenku si můžete zakoupit v pokladně u paláce za 20 liber.

Rozlehlé parky lákají k pikniku

Londýnské parky jsou k dispozici všem návštěvníkům k odpočinku. Máte možnost využít krásně upraveného trávníku pro svůj piknik, učení nebo odpočinek.

Nejznámější je Hyde park, jehož Speaker’sCorner byste neměli minout. Každý zde má možnost veřejně promluvit třeba k aktuálním problémům či událostem. Rozsáhlý park se nachází také u nultého poledníku v Greenwichi, kam se dostanete od Westminsterského paláce například krásnou vyhlídkovou plavbou lodí po Temži. Na palubě vám představí historii všech význačných budov, které budete míjet. Zpáteční jízdenku koupíte v pokladně u přistavených lodí za 14 liber. Plavba trvá zhruba 45 minut a lodě ze svého stanoviště vyplouvají každou půl hodinu.  

LondýnPo stopách vévody a vévodkyně

Za zmínku stojí Kensingtonské zahrady, v jejichž nitru leží Kensingtonský palác – domov prince Williama a vévodkyně z Cambridge Kate. Pokud máte tento sympatický pár v oblibě, vydejte se po jejich stopách. Londýnské taxi nabízí speciální projížďku, během níž uvidíte oblíbená místa Williama a Kate. Neminete ani byt, kde Kate bydlela a bary, které s Williamem navštívila.

Taxi vás zaveze i k domu, kde vyrůstala současná královna Alžběta II. Prohlídka trvá tři hodiny a pro čtyřčlennou skupinu vyjde na 285 liber. Projížďka se koná každý den a odjezdové časy jsou v 9:00 ave 13:00. Absolvujte tedy zajímavou projížďku, při níž poznáte královskou rodinu.  

Za kulturou i poznáním

Příznivci historie se nadchnou v obrovském British museum například z Rossetské desky nebo z rozsáhlé sbírky antických památek. Vstup je zdarma a muzeum má otevřeno denně od 10:00 do 17:30, v pátky do 20:30. Připravte se však na to, že zde strávíte opravdu jeden celý den. Zdejší sbírky jsou totiž neuvěřitelně rozsáhlé.

Moderní umění objevíte v TateModern. Jelikož se TateModern nachází v prostorách bývalé tovární haly, ohromí vás už samotná budova. Každý den mají otevřeno od 10:00 hodin do 18:00. Vstupnéje do většiny expozic zdarma, ale speciální výstavy jsou zpoplatněny. Konkrétní cena záleží na typu expozice, obvykle se pohybuje od 10 do 20 liber. Lístek koupíte přímo ve vstupní hale TateModern nebo online na oficiálních stránkách galerie.

Zdroj, foto: British Airways

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky:

Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky
Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky
Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky
Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky
Jaro v Londýně: Historické památky, romantické parky i kulturní zážitky
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je úžasný, ta atmosféra, ty lidi. doporočuji
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles