Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 13.12. 2019
Dnes má svátek Lucie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Je čas navštívit dermatologa?

10. 08. 2019 | Krása
S kontrolou pokožky se to má stejně jako se samovyšetřením prsu. Je to tak jednoduché a rychlé, i přesto to zanedbáváme. Pokud ale patříte do rizikové skupiny, měli byste podstoupit preventivní návštěvu dermatologa tak jako tak. Udělejte si náš test a zjistěte, jestli nebude lepší se objednat rovnou.

Kůži je vhodné prohlížet jednou měsíčně. Pokud se pigmentové znaménko začne měnit (svědit, zvětšovat, krvácet apod.), je třeba vyhledat dermatologa. Při prohlížení si všímáme symetrie, ohraničení, barvy, průměru. Pozor si dáváme i na tzv. ošklivá káčátka, tedy znaménka, která se svým vzhledem od jiných odlišují. Pokud má člověk znamének mnoho, na kontroly sám nestačí – je třeba je zdokumentovat elektronicky celotělovou fotografií a digitálně je vyhodnotit pomocí digitálního dermatoskopu.

Existují určité rizikové faktory, které mohou mít vliv na rozvoj nádorového bujení. Důležité je takové novotvary odhalit včas, kdy je nejvyšší šance na úplné uzdravení. Proto bychom neměli odkládat samovyšetření. Stanovte si jeden den v měsíci, kdy se budete věnovat svému tělu a řádně si celou pokožku prohlédnete a prohmatáte. Zabere vám to jen pár minut.

Spadáte do rizikové skupiny lidí,

u kterých se může kožní nádor objevit?


To zjistíte díky jednoduchému těstu. Odpovězte si na následující otázky ANO x NE:

    1. V mé rodině má někdo melanom či jiný zhoubný kožní nádor.
    2. V mé rodině je dědičné onemocnění spojené s výskytem nádorů.
    3. Mám světlou pleť, vždy se spálím na slunci a nikdy se neopálím.
    4. Mám na těle více než 50 pigmentových skvrn / znamének.
    5. Mám na těle nějaké pigmentové znaménko, které se liší od ostatních (je asymetrické, nepravidelného tvaru, dvoubarevné, má průměr nad 5 mm).
    6. Mám pigmentové znaménko od narození (má průměr větší než 1 cm).
    7. Trpím celkovým onemocněním, které ovlivňuje můj imunitní systém (vrozená porucha imunity, získaná porucha imunity - HIV).
    8. Užívám dlouhodobě léky, které mi imunitu snižují (kortikoidy, imunosupresiva, biologická léčba).
    9. Jsem po transplantaci.
    10. Dlouhodobě se vystavuji ultrafialovému záření (chodím do solária, pracuji/sportuji venku, pobýval/a jsem dlouhodobě v zemích s velkou intenzitou slunečního záření apod.).

Pokud je alespoň jedna vaše odpověď ANO, patříte do rizikové skupiny a měli byste se objednat k dermatologovi – ten toto podezření potvrdí nebo vyvrátí a určí četnost preventivních kontrol.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Chystám se k dermatologovi,v poslední době se mi objevilo více tzv.červených znamínek Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles