Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Je vám přes 50 let a přišli jste o práci? Hlavně nepropadejte beznaději

16. 07. 2015 | Zajímavosti
V pokročilejším věku se zaměstnání shání o poznání hůře, než když je vám pětadvacet. Do důchodu už mnoho let nezbývá, ale zároveň si nemůžete dovolit do té doby nepracovat.  Zaměstnavatelé navíc často dávají přednost mladším uchazečům, kteří jsou flexibilnější a mají technologický náskok. Než začnete propadat zoufalství, uvědomte si, že váš věk má i své výhody.

Pokročilejší věk značí, že máte hodně zkušeností a nadhled, jste loajální a máte zkušenosti, které můžete předat mladším kolegům. Navíc už pravděpodobně neděláte školácké chyby. To vše zaměstnavatel ocení. Starší zaměstnanci mohou pozitivně ovlivnit složení týmu a přinést do řešení projektů nadhled, životní zkušenosti a rovnováhu. V současné době se klade důraz právě na diverzitu pracovního kolektivu – a to nejen z hlediska věku, ale také, genderu a etnika.

vzdělávejte seVzdělávejte se

Jako nezaměstnaní máte více času na sebevzdělávání, které při hledání nového místa určitě zúročíte. Úřady práce poskytují hrazené rekvalifikační kurzy, díky kterým si prohloubíte znalosti z vašeho oboru, nebo se naopak vrhnete do zcela nové oblasti. Nabídka je široká – můžete se naučit tvořit webové stránky, ale také spravovat účetnictví, nebo třeba masírovat. Díky kurzům různých počítačových programů můžete smazat náskok, který má před vámi mladší generace.

Snižte svoje nároky

Nedaří-li se vám ani tak sehnat práci, zkuste slevit ze svých požadavků. Pokud jste léta pracovali na vysokých postech a byli zvyklí na množství benefitů, zkuste odpovídat i na inzeráty nižších pozic. Pořád je to lepší varianta, než být bez práce. Důležité je mít oči otevřené a pracovní příležitosti aktivně vyhledávat, ptát se známých a kontaktovat bývalé kolegy, protože nikdy nevíte, kde čeká příležitost.

Ukažte, že máte co nabídnout

Pokud vás zaměstnavatel pozve na pohovor, máte z části vyhráno. Na osobní schůzce máte možnost prezentovat se. Dokažte, že jste přes svůj věk flexibilní a máte co nabídnout. Svoji flexibilitu prokážete tím, že jste ochotni naslouchat a učit se. Určitě neuděláte dojem, budete-li dávat najevo, že všechno víte a všechno znáte, ani stěžováním si na nedostatek příležitostí či na diskriminaci kvůli věku. Zaměstnavatele většinou neodradí číslo vztahující se k vašemu věku, ale zaručeně je odradí negativní a zatvrzelý postoj ke světu.

Personalista si bude dobře uvědomovat nedostatky, které se k vašemu věku váží. Stejně tak ale bere v potaz to, že vyzrálejší zaměstnanec se může stát cenným zdrojem zkušeností pro mladší kolegy a být jim mentorem, může být hodnotným a loajálním zaměstnancem, který nakonec ve firmě vydrží déle než třeba čerstvý absolvent. Navíc dnešní generace lidí nad padesát let žije mnohem aktivnějším životem, než tomu bývalo dříve,.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Kdyby to bylo tak jednoduché.Skutečnost je poněkud jiná.Oni totiž i podstatně mladší lidé to mají poměrně složitější.Určitě také záleží na regionu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles