Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.02. 2018
Dnes má svátek Oldřich
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jmenovec

25. 07. 2015 | Vaše příběhy
Stává se Vám někdy, že se setkáte s nějakým člověkem a zdá se Vám, že to nemůže být náhoda a že se určitě odněkud znáte, jen si za nic na světě nemůžete vzpomenout odkud? Mám již vypozorováno, že většinou odhadnu člověka na první pohled, tedy mou sympatii k němu nebo naopak averzi. Ale výjimky potvrzují pravidlo. Jedna spolužačka mi byla delší dobu protivná, namyšlená, neochotná. Nakonec byl opak pravdou, je to skvělá holka a píšeme si dodnes.

Jednou k nám do práce nastoupila zvláštní paní. Trošku se mi někdy zdálo, že je občas „mimo“, ale brzy jsem pochopila, že i tento dojem patří k její osobě jako oko k jehle. Míša mluvívala s anděly, poznala situace, které se teprve stanou nebo vytušila, na kterém místě se stalo něco mimořádného, nehoda, úmrtí apod. Říkávala mi, že ze mě cítí zář slunce, laskavost a ochotu být lidem na pomoci. Vyprávěly jsme si své zážitky z dětství a mládí a já se nemohla zbavit dojmu, že ona u těch mých nějakým způsobem byla.

Podobná situace nastala i při jedné mé hospitalizaci v nemocnici. I tam jsem se setkala se ženou, která mi doslova „sedla“. Milovala stejně jako já kočky a zažila s nimi spousty neuvěřitelných příhod.

JmenovecNaše rodina je jak se říká, trošku „profláknutá“, a tak dostáváme z času na čas vzkazy od zcela neznámých lidí, že nám třeba fandí, že se jim líbil nějaký článeček nebo fotka.

Snažím se, aby náš život byl pestrý, a tak občas členy rodiny zatáhnu do nějakých soutěží, akcí pro zdraví či krásu. Někdy se sice brání, ale nakonec z toho vyjde pěkná a zajímavá zkušenost.

Zhruba před 15 lety přišel na synovu adresu zajímavý pohled, bylo na něm jenom jeho jméno, příjmení a město. Žádná ulice a číslo popisné, a přesto pan pošťák přesně věděl, do které schránky pohled vhodit.

Člověk, který psal, měl úhledné písmo a světe div se, měl stejné příjmení jako naše rodina, ba dokonce i jeho jméno se v širším kontextu v naší famílii vyskytovalo.

Odepsala jsem a napsala o naší rodině pár řádků. Tento můj počin odstartoval cca 10leté přátelství s tehdy zcela neznámým člověkem. Na Milanovy dopisy jsme se všichni těšili. On nejenže si pamatoval přesně jména všech ratolestí, ale i to, jaké zkoušky je čekají, co se jim podařilo a co méně. Měl „pamatováka“ jako málokdo, přesto, že už to byl člověk v letech. Dopisy prokládal výstřižky z jeho fotbalové kariéry, z města, ve kterém žil, ale také psal o osudech dalších členů rodiny nebo jen jmenovců. Nedopátrali jsme se přímého příbuzenstva ve stromu života, ale to nám nebránilo vyměňovat si zprávy, postřehy, stesky i humorné příhody.

Milan nikdy nezapomněl pozdravit všechny členy rodiny, včetně přerostlého psího mazlíčka Mikyho.

Asi po 6 letech od prvního písemného kontaktu se nám podařilo domluvit si i osobní setkání v jeho městě. Byla jsem trochu nervózní, když jsem do auta nakládala dárečky pro něho i jeho manželku. Jaký bude, co řekne on na nás?!

Paní nás už čekala s obědem, oba, i když překročili sedmdesátku, byli čiperní, pohostinní a laskaví. Milan nám ukázal město a také nás pozval na jejich chatu za městem. To byla nádhera, staveníčko v lůně přírody, vše většinou vyrobeno samotným majitelem. A zase jsem pojala podezření, že to není náhoda, že nás tento čilý senior našel. Tak to zkrátka mělo být. On vnesl do našich životů nový prvek, věkem byl spíše k našim rodičům, které jsme již s mužem neměli. On si ostatně také rozšířil rodinu z jižní Moravy i na tu ze severní. Propojily se tak dva regiony osudy a životy nás, našich blízkých i našich milých přátel - jmenovců.

Když jsme seděli u chatičky a povídali si, cítila jsem se, jako bych se vrátila domů, klid a mír v duši, načerpala jsem novou energii a sílu. Stejný pocit měl i manžel. Těšila jsem se na každé psaníčko, protože jsem věděla, že najdu spoustu dalších informací a postřehů, které mě poučí i rozveselí. A za Milanem putovaly fotografie našich dětí, pohledy z výletů, CD s lidovkami a heligonkou, které miloval.

Přiznám se, že krom mojí laskavé a hodné maminky, jsem si s nikým nedopisovala tak ráda, jako s tímto člověkem. Našel si nás sám, protože tušil, že se vzájemně obohatíme, předáme si zkušenosti a zážitky.

Před 3 roky, asi měsíc po jeho posledním dopisu, přišla obálka z téhož města, ale jiným písmem nadepsaná. Milan odešel na věčnost, ve svých 82 letech. Bylo nám moc smutno z této konečné zprávy. Pořád mi nedocházelo, že už nepřijde žádné poselství, psané známým rukopisem. Jsem moc ráda, že nám osud nebo Vyšší moc, poslali do života hbitého a čiperného chlapíka, který neznal slovo ne, byl pracovitý, veselý a stal se naším laskavým a dlouholetým přítelem. A to i přesto, že nás pojilo za začátku jen společné příjmení.

Milane, nikdy nezapomeneme na Tvé laskavé srdce, vtip a šarm, se kterým jsi dokázal obohatit všechny kolem sebe...


Bertice - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Jmenovec:

Jmenovec
Jmenovec
Jmenovec
Jmenovec
Jmenovec
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
moc pěkný článek,Smajlík se zajímavým způsobem seznámení se. I fotky jsou krásné.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Hezky napsaný článek.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc hezky napsaný a zajímavý článekSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
hezky napsané.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
zajímavý a pěkně napsaný článek s krásnými fotkami.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles