Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.02. 2018
Dnes má svátek Lenka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ju jitsu - nejstarší japonské bojové umění

21. 05. 2011 | Fitness
Ju jitsu je nejstarší japonské bojové umění, které bylo založeno už v devátém století. Jsou to metody boje beze zbraně, které obsahují rozmanité techniky pro boj zblízka, jako jsou například porazy, kopy, údery, škrcení, páčení kloubů i používání drobných doplňkových zbraní proti neozbrojenému i ozbrojenému protivníkovi.

Ju jitsu se dá  přeložit jako jemné umění nebo také umění dosáhnout vítězství ohebností nebo pružností. V dnešní době se cvičí hlavně pro radost z pohybu nebo také pro sebeobranu.

Hlavním cílem ju jitsu je zvládnutí technik, umění bránit se a zvládat krizové situace, zlepšení fyzické kondice a vytrvalosti a také zlepšení duševní rovnováhy. Je to také účinná forma sebeobrany, protože cvičenci se naučí ovládat nejen své tělo a využívat všechny svalové skupiny, ale hlavně  reagovat na všechny druhy útoků a vytvářet si vlastní postupy a situace při jejich neutralizaci. Existuje více než 700 základních verzí japonského ju jitsu a je to také závodní sport.

Dále ju jitsu optimálně rozvíjí většinu tělesných schopností, především  rychlost a to včetně rychlosti reakce, sílu a kloubní pohyblivost a pak také vytrvalost. Jsou to četné formy stylů boje, které si nejsou podobné ani v technice, ani na pohled, ale pravé ju jitsu zahrnuje metody kopů, úderů, použití kolen, házení, škrcení, blokování kloubů, používání některých zbraní a držení a svazování nepřítele. Proto je vždy potřeba neustálá ostražitost, výborný postřeh, rychlá reakce, dynamika a bohaté zkušenosti, současně je nutné mít absolutní přehled v prostoru a ovládat techniku pádů.

V současné době dochází k velkému rozmachu právě tohoto bojového sportu, protože mimo sportovních oddílů a soukromých zájmových tradičních škol dochází také k využití ju jitsu v rámci bezpečnostních jednotek, a to například policie, soukromé bezpečnostní agentury, speciální policejní jednotky a ochrana politických činitelů. V Japonsku je společně s kendo oficiálním výcvikovým systémem japonské policie. USA a některé další státy Unie také využívají ju jitsu při výcviku svých policejních jednotek a dokonce i FBI.

Podmínkou úspěšného zvládnutí ju jitsu je především zachování stoprocentní disciplíny na trénincích, protože každý cvičenec nese zodpovědnost za to, že se spolucvičícímu partnerovi nic nestane, a že mu neublíží. Ju jitsu není nějak těžké na pochopení, ale výcvik je opravdu namáhavý, ale na druhou stranu není vůbec zatěžující pro organismus a proto jej mohou cvičit lidé od 12 do 60 let věku. Ju jitsu poskytuje mnoho technik a způsobů provedení, proto zde můžete uplatnit svou kreativitu a seberealizovat se.

Markéta
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
to je prima cvičení a mohlo by se hoditSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
pěkně si nás seznámila s nejstarším japonským bojovým uměním.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles