Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kajínek - odsouzen na doživotí

25. 08. 2010 | Knižní tipy
Název knihy: Kajínek
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010
Rozměry: 165 x 235 mm
Počet stran: 112 str.
Cena: 229 Kč


Odsouzen na doživotí. Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják?


kajinek
Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků? Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci.
I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se! V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností?
Podle stejnojmenného filmu.

Ukázka z knihy Kajínek:

Kajínek nadzvedne postel a z jedné nohy vyndá list pilky na železo. Postaví se k oknu tak, aby nebylo ode dveří vidět, co dělá, a vší silou piluje spodní část mříže. Jde to ztěžka, takže po chvíli je už pořádně zpocený, ale přesto v tempu neustává. Postupně přechází k pilování vrchní části mříže. Pomalu mu začínají docházet síly, ale ví, že musí pokračovat. Tempo pilování už není tak razantní. Kajínek je tak zadýchaný, že chvílemi musí odpočívat.
Právě se mu podařilo dopilovat mříž v okně. Je úplně propocený. Roztrhne matraci a vytáhne z ní dlouhé lano, pečlivě upletené ze žaluziových lanek. Strhne deku z kavalce a stáhne z postele prostěradlo, které začne trhat na úzké pruhy a omotávat jimi dvě upletená lana. Jedno lano je dlouhé a druhé kratší. Pak ulomí čelo postele a ohne ho do tvaru kotvy. K čelu přiváže co nejpevnějši jeden konec provizorního lana. Druhý konec je pevně přivázaný k posteli. Když Kajínek lano úspěšně dotáhen, otře si rukávem čelo a pozorně ještě zkontroluje, jestli je konečně všechno připravené. Otevře okno, vezme za napilované mříže a zabere. Nic se nestane. Nadechne se a znovu zapáčí vší silou. Mříž se s vrzáním pohne. Po dalším pokusu konečně povolí a Kajínek ji celou vylomí. Dlouhé hodiny cvičení a posilování se mu teď vyplatily. Z jednoho okna mírovského vězení právě zmizela mříž, ale nic se nestalo. Žádný poplach. Nikdo si ničeho nevšiml.
Kajínek už má v rukou lano i s vytvořenou "kotvou" a začal ho navinovat. Podívá se na svoje digitální hodiny. Ukazují necelou hodinu po půlnoci. Vězeňskou chodbou už duní kroky bachařů a Pakosty. Kajínek položí navinutou hromadu lana s kotvou na zem a vykoukne z okna. Z chodby náhle zazní kroky nečekaně rychle...


Tuto knihu Kajínek koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Fragment.

PetraC
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Přesně tak a určitě je zatím víc než my víme.Bude z něj hrdina a já mu stále fandím.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky