Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kámen moudrosti - Citrín

19. 12. 2010 | Zajímavosti

Zlatavě žlutý kámen s úžasnými vlastnostmi – i tak se dá alespoň v obecné rovině charakterizovat polodrahokam Citrín. Pro svou pozitivní barvu se stává stále oblíbenějším. Barva však není zásadní vlastností, pro kterou je Citrín ceněn. Víte, že nám může pomoci i v mnoha zdravotních obtížích? Jaké jsou vlastnosti a účinky Citrínu? To vše a mnohem více se dočtete právě v tomto článku.


Základní informace o kameni:


Citrín je jednou z odrůd křemene. Vyskytuje se v barvách žluté. Najít jej však můžeme ve spoustě odstínů od jasně zlatavě žluté, po citrónovou až hnědou, nazelenalou či oranžovou. Každý kus kamene je originál, proto je téměř nemožné najít dva stejně barevné úlomky.


Naleziště Citrínu můžeme hledat v Rusku, v Brazílii, ale i Španělsku či na tropickém ostrově Madagaskar. Mezi jeho základní vlastnosti patří vysoký lesk, nezaměnitelná barva a značná tvrdost. To jsou však jen základní – fyzické a chemické – vlastnosti, které nemají s těmi magickými téměř vůbec nic společného. Ve své podstatě je kámen uvnitř ještě mnohem zajímavější


CitrínZákladní použití kamene:


Stejně jako většina dalších polodrahokamů, i Citrín je hojně využíván ve šperkařství. Je často zasazován do stříbra a mnohdy i do zlata. Setkat se s ním můžete i v tradiční bižutérii, která potěší jistě nejedno ženské (ale i mužské) oko. Mnohdy se Citríny využívaly také ke zdobení sběratelských předmětů. Šlo především o vázy, šperkovnice, zdobené rámy, ale také se zasazovaly do korun a žezel králů. A možná už dříve králové věděli, proč vedle Rubínů a dalších drahokamů zasazují i tento kámen…


Magická síla kamene:


Citrín je už od pradávna považován za kámen moudrosti. Proto ta zmínka o korunách králů. Svému majiteli napomáhá rozvíjet intelektuální a tvůrčí schopnosti, zesiluje vrozenou intuici a napomáhá při řešení problémů. Doporučuje se především manažerům a dalším osobám, od kterých je vyžadována tvůrčí schopnost a počátek nejrůznějších projektů.  Říká se, že Citrín učiní svého majitele oblíbencem a miláčkem kolektivu.


Ve středověku byl kámen důležitým zavazadlem na cestách, měl totiž svého majitele chránit před újmou a útrapami, které ho mohly během cesty potkat. Mimo jiné nás zbaví nočního strachu, děsů a zlých snů. Navodí určitý pocit pohody a vyrovnanosti. Kámen také čistí čakry, rozptyluje negativní energii a dodává sebedůvěru, která je v přiměřené míře – obzvlášť v dnešní době – velmi potřebná.


Kámen symbolizuje nejen moudrost, ale dodává tělu svého nositele také zdraví a pozitivní energii. Ne nadarmo je spojován se sluncem. Tvrdí se, že přijímá velké množství slunečních paprsků, které následně předá svému nositeli. Citrín velmi pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu a pročišťuje tělo.


V lékařství je využíván jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky, zažívacích obtíží a celkové detoxikaci těla. Jeho síly by měli využít ti, kteří nejsou spokojeni se svou pletí, Citrín totiž pleť čistí a projasňuje. Dále je doporučován při srdečních poruchách, chorobách oběhového systému, jater a ledvin. Využívá se u osob trpících únavovým syndromem, tlumí bolesti při menstruaci a posiluje naše nervy. A pro koho je tento kámen určen? Především pro zrozence ve znamení Býka, Lva, Blíženců a Panny.


Jak využít magické moci Citrínu?


Jako každý kámen, musí i Citrín projít určitou očistou. Před pověšením na krk nebo umístěním na váš pracovní stůl by měl načerpat co nejvíce sluneční energie. Nejvhodnější je kámen postavit na místo, na které dopadají první paprsky slunečního svitu. Kámen jejich sílu přijímá a následně vám ji předá. Pokud jeho magickou sílu po nějakém čase nepociťujete, nabijte jej znovu. Tento proces lze opakovat velmi dlouho, ale ani síla kamenů není nekonečná, takže jednoho dne přestane působit. Poté je namístě vložit jej tam, odkud přišel. Do země…


Máte i vy nějakou zkušenost s Kamenem moudrosti?Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky