Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Karate - umění sebeobrany

14. 03. 2011 | Fitness
Karate je staré bojové umění sebeobrany a to beze zbraně, a dříve sloužilo jako účinná sebeobrana v Japonsku a to v dobách, kdy byl boj o život každodenní realitou a nošení zbraní bylo zakázáno.

Dnešním cílem tohoto umění není vítězství nebo porážka, ale zdokonalování charakteru bojovníků. Pokud se budete karate věnovat, dospějete k absolutní bezpečnosti a nebojácnosti. Hlavním cílem karate totiž je vnímat životní pravdu, získat sebedůvěru a spoléhat na sebe sama.


Karate nepoužívá zbraně, ale vyžaduje tvrdý, přísný trénink, rozvíjející velkou fyzickou sílu, klade důraz na duchovní a mentální růst, na zralost osobnosti a tím se stává karatista fyzicky silnější a techniky dovednější, rozvíjí sebedůvěru, která transformuje  vztahy k lidem. Při správném studiu karate budete schopni využít maximální možnosti svého těla a vytvořit tak silnou a účinnou techniku, kterou při správném načasování a umístění zneškodní každého soupeře.

Karate je jedno z nejstarších a nejkomplexnějších bojových umění na světě, které úspěšně přešlo do moderní doby. Při tréninku karate se naučíte, že skutečná síla se skládá nejen z fyzické síly, ale také z mnoha dalších faktorů. O karate se říká, že je velmi vysokou naukou boje, jako cesty vnitřního sebepoznávání, přináší cvičencům klid, životní radost a sebedůvěru,  pomáhá při depresích, stresu, nesnášenlivosti a nepozornosti.

Cvičení karate můžeme rozdělit do tří navzájem propojených kategorií. V první kategorii je nácvik postojů, krytů, úderů a kopů, ve druhé simulace bojových situací a v poslední nácvik souboje s jedním či více partnery. Technika je založena na používání těla jako celku, synchronizace dechu, kontrakce a uvolnění svalů a dynamiky těla. Při tréninku se využívá volného místa v soupeřově akci, než abyste odporovali jeho síle.

Začátečník karate se učí na nejzákladnější úrovni, dokud se mu vyučované techniky nezažijí a nestanou se spontánními a postupně se technicky zlepšuje. Zároveň by se měla zvyšovat i fyzická kondice, protože pokročilejší techniky vyžadují mnohem větší vklad energie. Zkušený karatista už je schopen perfektně koordinovat svou mysl i tělo a tím podle své vůle odpoutat obrovskou fyzickou sílu. Cvičení karate nevyžaduje žádné extrémní fyzické nároky, cvičit může každý, kdo má čas a chuť, a to jak mladí, tak i v pokročilém věku, muži, ženy i děti.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
jéé zatím jediné bojové umění které mě něco říká,ale jako vždy bezva napsanéSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles