Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Když kosmetika nestačí

11. 01. 2015 | Krása
I když máte pocit, že neustále a zcela marně zápolíte s přibývajícími vráskami, boj se stárnutím nevzdávejte. Krása je sice pomíjivá, ale v dnešním moderním světě důležitá, a tak není nic špatného na tom, když se jí pokusíte uchovat co nejdéle. Možností je nespočet, v mnoha případech jsou ideálním řešením zákroky estetické chirurgie. Mezi nejčastější plastické operace patří těchto pět zákroků.

1. Zvětšení prsou (augmentace)

Tento zákrok patří u nás vůbec k nejčastějším. Každá žena, která se pro zvětšení prsů rozhodne, by měla od svého lékaře získat maximum informací. Prsní implantáty se vyrábějí v mnoha tvarech a typech, a tak umožňují individuální volbu pro každou ženu i každý typ operace. Vyrábějí se z velmi odolného materiálu a jsou plněné silikonovým gelem. Ten má paměťový efekt, to znamená, že po deformaci se gel vždy vrátí do svého původního tvaru. Díky tomu velmi věrně imituje přirozený prs. Na základě řady studií je průměrná životnost prsního implantátu cca 10 let. Lékaři doporučují ženám po operaci pravidelné kontroly v prsní poradně, kontrola je vhodná také po prudkém nárazu na prsy při autonehodě, sportu, pádech z výšky apod., kdy mohlo dojít k prasknutí pouzdra implantátu.

Když kosmetika nestačí2. Operace očních víček

Operaci očních víček podstupují ženy i muži nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. S přibývajícím věkem totiž kůže horních očních víček ztrácí elasticitu, kůže více povoluje, vzniká kožní převis a ten může dosahovat až přes okraje víček.

Tento nadbytek kůže je pak nejen neestetický, ale způsobuje i zdravotní problémy – větší únavu očí, pocit horšího vidění, zvýšené slzení či bolesti hlavy.

Operace se provádí nejčastěji mezi 40-50. rokem věku, buď jen na horních, nebo jen na dolních víčkách, ale může se provést i na obou současně. Záleží na stavu víček, na vašem osobním rozhodnutí a samozřejmě na konzultaci s lékařem. Zákrok odstraní nadbytek kůže na horních víčkách, zlepší komfort vašeho vidění, a navíc získáte veselejší a více otevřený pohled, díky kterému omládnete. Operace dolních víček odstraní nevzhledné „pytlíky“ pod očima a otoky po únavě, nevyspání nebo delším spánku.

Operace se provádí buď v místním znecitlivění nebo v tzv. analgosedaci, domů odejdete většinou již 2-4 hodiny po operaci.

3. Liposukce

Liposukce (odsátí tuku) je chirurgický výkon, při kterém provádíme snížení podkožní tukové vrstvy odsátím určitého množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Liposukce však není metodou, která snižuje nadváhu obézních jedinců. Liposukce také není vhodná pro redukci podkožního tuku na velkých plochách, kde není vytvořen tukový polštář (přední strana stehen, lýtka, nadbřišek, záda apod.), protože na kůži mohou v takovém případě vzniknout nepravidelné nerovnosti, které se pak obtížně odstraňují. Kvalita, kontraktilita a elasticita kůže je rovněž velmi důležitá pro výsledný efekt, při nedostatečné elasticitě a kontraktilitě, které se snižují s věkem, může zůstat kůže po výkonu povolená a povislá, proto je třeba zvážit i rozsah výkonu úměrně věku. Pro liposukci jsou vhodné zejména partie boků, podbřišek, stehna v oblasti kyčelního kloubu a pod hýžděmi a vnitřní strany kolen.

4. Minilifting

Problematiku stárnutí obličeje lze úspěšně řešit díky různým neinvazivním metodám s pomocí botulotoxinu, injekčních výplní apod. Obličej tak získá poměrně mladý vzhled, může vás však trápit povolená kůže v oblasti ústních koutků a dolní čelisti. Účinným řešením je pak operace obličeje tzv. minilifting, při kterém jsou oproti klasickému faceliftu rozsah operace i jizvy menší a hojení rychlejší. Ideální období pro operaci je mezi 40-50. rokem věku, kdy již kůže ztrácí elasticitu a projevuje se mírné, ale již viditelné povolení kůže. Během operace se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury.
Operace se provádí v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Do domácího ošetřování budete propuštěni druhý den po operaci.

Když kosmetika nestačí5. Abdominoplastika

Abdominoplastika (plastika břicha) je operací, která řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny, jak tomu bývá nejčastěji po těhotenství nebo výrazném zhubnutí. Plastika břicha zpevní rozestouplé svaly stěny břišní, sníží podkožní tukovou vrstvu a odstraní nadbytky kůže. Abdominoplastika přináší dobré vzhledové i funkční výsledky, ale za cenu jizev, nutných k redukci přebytečné kůže. Jizva probíhá obvykle těsně nad ochlupením v celé šíři mezi oběma kyčelními kostmi. Je umístěna tak, aby byla pokud možno v celé délce kryta spodním prádlem. Tato jizva časem bledne, ale vždy zůstává a její kvalita je individuální. Malá okrouhlá jizva je i kolem pupku, která vznikne po přesazení pupku do nové pozice.

Součástí abdominoplastiky je nejenom odstranění přebytečné povislé kůže a, ale i zpevnění břišní stěny sešitím rozestoupených přímých břišních svalů.

Slovo odborníka: primář MUDr. Dušan Záruba
„Pokud vás trápí jakékoli kosmetické vady a nedostatky, rádi byste je vyřešili, návštěvu kliniky estetické medicíny neodkládejte. V mnoha případech se totiž vyplatí přijít dříve než později. V mladším věku je kůže ještě dostatečně pružná a dovoluje přistoupit k některým operacím s menším rozsahem jizev, které v pozdějším věku lze již obtížně provádět, protože požadovaný efekt nebude dostatečný. Při osobní konzultaci lékaře seznámíte se svými obtížemi a představami, získáte dostatek informací o možném řešení a konkrétním zákroku, jeho efektu, průběhu i rekonvalescenci. Zkušený odborník vám ale také může v tuto chvíli doporučit i jiné možnosti estetické medicíny a naopak navrhne operační zákrok až s odstupem času, kdy operace zaručí mnohem lepší a trvalejší výsledek.“


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Když kosmetika nestačí:

Když kosmetika nestačí
Když kosmetika nestačí
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Ahoj, začala jsem přemýšlet nad tím, že bych potřebovala po hubnutí ještě trochu pomoci se zadečkem a stehny...tam se mi prostě nedaří tuk shodit :-(
Napadlo mne vyzkoušet ultrazvukovou liposukci (http://www.vaserlipo.cz/o-vaser-lipo) klasické se asi trochu bojím, ale tohle mi přijde jako taková dobrá kombinace obého Smajlík
Máte někdo nějakou zkušenost s tímto zákrokem??
Obrázek uživatelky
profil
Ak sú vážne vady a problémy prečo nie
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles