Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Když peníze schází…

30. 09. 2014 | Finance
Potřebujete zrekonstruovat chalupu, ale nemáte peněz nazbyt? Rozbila se vám pračka nebo lednice? Řešením může být osobní půjčka či prodej na splátky. Ale pozor! Ještě předtím, než si o ně zažádáte, byste měli mít jasno, jak velkou měsíční splátku si můžete dovolit.

Dvakrát měř, jednou půjčuj

Vyznat se v jednotlivých typech úvěrů bývá pro mnoho lidí složité. Ke zrekonstruování chalupy, ale také tehdy, pokud potřebujete půjčit větší finanční obnos, se nejlépe hodí osobní půjčka. Tu lze dále dělit na účelovou a neúčelovou. V případě účelové, která je cenově výhodnější, musíte poskytovateli sdělit, co s penězi zamýšlíte, a následně doložit, že jste je nepoužili na něco jiného (kupní smlouvou, objednávkou, fakturou apod.). Prostředky z neúčelové můžete čerpat na cokoliv. Zažádat o půjčku přitom lze z pohodlí domova, tedy po telefonu či internetu.

Když peníze schází…Zvláštní kategorii představují nákupy na splátky, které snadno uskutečníte přímo v kamenných prodejnách, nebo v e-shopech. Stačí, aby vámi vybraná finanční společnost měla s prodejcem uzavřené partnerství. V případě, že vám úvěr schválí, domů si hned odnášíte novou televizi, pračku nebo třeba postel.

Na výběr budete mít zpravidla z několika úvěrových produktů. Sami si tak určíte výši přímé platby, která může být i nulová, což znamená, že nemusíte platit nic předem. V návaznosti na konkrétní produkt lze zvolit i délku splatnosti. 


Heslo: vždy připraven

Existuje mnoho druhů úvěrů a společnosti se doslova předhánějí v tom, aby zákazníkům nabídly produkty šité na míru. Vzít si úvěr se ale vyplatí jen u seriózních poskytovatelů, tedy zavedených finančních společností. Tím, že prověří vaši schopnost splácet, což bývá běžnou praxí, vás chrání před předlužením. Kromě účelu půjčky samozřejmě zvažte i její konkrétní parametry. Platí také, že byste ji neměli splácet déle, než je životnost toho, co její pomocí budete financovat.

Smysluplné jsou dlouhodobé investice, jako například vybavení domácnosti či rekonstrukce. Ještě než o půjčku zažádáte, zjistěte si po internetu maximum informací. Být připraven znamená nebýt překvapen!

Pár důležitých pojmů

RPSN = roční procentní sazba nákladů. Vyjadřuje celkové náklady úvěru (úroky, poplatky za sjednání a vedení úvěru, pojištění,…)

úrok = částka, kterou je dlužník povinen zaplatit věřiteli jako odměnu za půjčení peněz
bonita = schopnost žadatele splácet řádně a včas své závazky

refinancování = splacení stávající půjčky novou půjčkou poskytnutou jinou společností (často za výhodnějších podmínek)

splátkový kalendář = časový plán postupného splácení půjčky, ve kterém je stanoveno datum a výše splátek

Zdroj: Cetelem

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !