Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 23.11. 2017
Dnes má svátek Klement
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kickbox - moderní bojové umění

16. 03. 2011 | Fitness
Kickbox je moderní bojové umění dnešní doby a jeho filozofií je skutečný sportovní zápas se soupeřem v ringu. V roce 1964 Japonci převzali Muay Thai a vytvořili vlastní způsob, dnes známý pod názvem kickboxing. Ke kickboxu patří taktika zápasu a psychická příprava každého bojovníka, která je nerozlučnou součástí každého tréninku.

Kickbox je vhodný pro všechny odvážné chlapce a dívky, ženy a muže, kteří se chtějí naučit účinně bránit a útočit. Dále je vhodný pro ty, kteří chtějí mít perfektní postavu a důvěru v sebe sama.  Při tomto bojovém sportu se naučíte boxovat, používat nohy, kolena, lokty, zápasit na blízko a to díky klinčům a chvatům, posilovat s vahou vlastního těla, naučíte se překonat strach z kontaktu, a v neposlední řadě budete součástí kolektivu.

Co budete potřebovat
Pro začátečníky postačí jakýkoliv sportovní úbor, například kraťasy a triko. Kickbox se cvičí na boso, takže přezůvky a podobně potřebovat nebudete, ale pořídit byste si rozhodně měli chrániče zubů, bandáže a boxerské rukavice, suspenzor, chránič holení a nártů, prsní chránič (ženy), bandáže rukou a také helmu.

Kickbox se dělí do třech kategorií. První kategorií je semi kontakt, což znamená, že zápas není v ringu. Ihned poté, co jeden zápasník dá bod a trefí se do těla svého soupeře, se zastavuje čas a přičítají se body. Druhou kategorií je lightcontact, který se také neodehrává v ringu, ale zápasí se jedno kolo, které trvá 3 minuty. U tohoto zápasu jde hlavně o technický boj, ve kterém je možné diskvalifikovat za přílišnou tvrdost. A třetí kategorií je full contact, při kterém se zápasí v ringu na 3 kola a to s dvouminutovou přestávkou. U této kategorie musí být každý kontakt proveden technicky a s dostatečnou tvrdostí a mimo  úderu koleny a lokty se používají úplně všechny techniky.   

Součástí tréninku je rozvoj všeobecné pohybové zdatnosti, kondice, obratnosti a koordinace. Cílem je tělo postupně zvykat na zátěž. Trénink se skládá z nácviku technik nejdříve do vzduchu, následně na pytlích, lapách a ve dvojicích. Nedílnou součástí tréninku je kondiční příprava formou posilování s vahou vlastního těla. Vznik tohoto bojového sportu se datuje do 60. - 70. let minulého století a je s ním spojena světová asociace, tzv. World Kickboxing Association.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
kickbox a box je úžasnej propadla jsem tomu. člověk si tam i vybije zlost Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
sport pro mě. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles