Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kickbox - moderní bojové umění

16. 03. 2011 | Fitness
Kickbox je moderní bojové umění dnešní doby a jeho filozofií je skutečný sportovní zápas se soupeřem v ringu. V roce 1964 Japonci převzali Muay Thai a vytvořili vlastní způsob, dnes známý pod názvem kickboxing. Ke kickboxu patří taktika zápasu a psychická příprava každého bojovníka, která je nerozlučnou součástí každého tréninku.

Kickbox je vhodný pro všechny odvážné chlapce a dívky, ženy a muže, kteří se chtějí naučit účinně bránit a útočit. Dále je vhodný pro ty, kteří chtějí mít perfektní postavu a důvěru v sebe sama.  Při tomto bojovém sportu se naučíte boxovat, používat nohy, kolena, lokty, zápasit na blízko a to díky klinčům a chvatům, posilovat s vahou vlastního těla, naučíte se překonat strach z kontaktu, a v neposlední řadě budete součástí kolektivu.

Co budete potřebovat
Pro začátečníky postačí jakýkoliv sportovní úbor, například kraťasy a triko. Kickbox se cvičí na boso, takže přezůvky a podobně potřebovat nebudete, ale pořídit byste si rozhodně měli chrániče zubů, bandáže a boxerské rukavice, suspenzor, chránič holení a nártů, prsní chránič (ženy), bandáže rukou a také helmu.

Kickbox se dělí do třech kategorií. První kategorií je semi kontakt, což znamená, že zápas není v ringu. Ihned poté, co jeden zápasník dá bod a trefí se do těla svého soupeře, se zastavuje čas a přičítají se body. Druhou kategorií je lightcontact, který se také neodehrává v ringu, ale zápasí se jedno kolo, které trvá 3 minuty. U tohoto zápasu jde hlavně o technický boj, ve kterém je možné diskvalifikovat za přílišnou tvrdost. A třetí kategorií je full contact, při kterém se zápasí v ringu na 3 kola a to s dvouminutovou přestávkou. U této kategorie musí být každý kontakt proveden technicky a s dostatečnou tvrdostí a mimo  úderu koleny a lokty se používají úplně všechny techniky.   

Součástí tréninku je rozvoj všeobecné pohybové zdatnosti, kondice, obratnosti a koordinace. Cílem je tělo postupně zvykat na zátěž. Trénink se skládá z nácviku technik nejdříve do vzduchu, následně na pytlích, lapách a ve dvojicích. Nedílnou součástí tréninku je kondiční příprava formou posilování s vahou vlastního těla. Vznik tohoto bojového sportu se datuje do 60. - 70. let minulého století a je s ním spojena světová asociace, tzv. World Kickboxing Association.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
kickbox a box je úžasnej propadla jsem tomu. člověk si tam i vybije zlost Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
sport pro mě. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky