Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kolik CO2 se uvolní do ovzduší při jedné větší svatbě?

15. 04. 2011 | Péče o tělo
Odeslat e-mail je ekologické. Do ovzduší se uvolní pouze 4 gramy CO2. Kolik oxidu uhličitého vyprodukuje Američan v porovnání s Evropanem? A kolik emisí obnáší komunikace na Facebooku nebo chatování přes Skype? GE zveřejnila online aplikaci „How Much CO2 is created by“ vytvořenou designérem Davidem McCandlessem pro „převádění“ běžných denních činností na emise CO2.

Čeho byste byli ochotní se vzdát, abyste snížili množství oxidu uhličitého?

Zde je několik příkladů, kolik CO2 se uvolňuje při vykonávání nejběžnějších činností:  

Technika a Internet
Velmi nízké emise se uvolňují při hodinovém sledování televize s úhlopříčkou 15 palců (pouze 34 gramů CO2), 76 gramů, pokud máte televizi s úhlopříčkou 28 palců, a  jestliže svatbavlastníte plazmovou TV o velikosti 42 palců, jde o 220 gramů. Minutový hovor z mobilního telefonu představuje 57 gramů CO2.

Skype vyprodukuje každý rok 24 milionů tun CO2., o něco lépe je na tom Facebook se svými 13,6 tunami. Jedno vyhledávání na internetu z notebooku produkuje 0,2 gramů CO2. Odeslání e-mailu představuje pouze 4 gramy CO2, ale pokud je příloha velká, zvýší se až na 50 gramů. Internet celkově vyprodukuje každoročně 300 milionů tun emisí tohoto skleníkového plynu.

Domácnost
Výrobou jedné nákupní tašky z recyklovaného papíru vznikne pouze 12 gramů CO2. 83 kilogramů emisí vypustíme za rok během vysávání našeho domu. Jedna obyčejná žárovka má ročně na svědomí 500 kg oxidu uhličitého, zatímco energeticky úsporná žárovka pouze 90 kg.

Voda
Jedna láhev vody ze zdroje blízkého našemu bydlišti představuje 110 gramů CO2. Oproti tomu voda stáčená do lahví a přivážená z větší vzdálenosti odpovídá 160 gramům a láhev vody importované ze zahraničí až 215 gramům. 

Jídlo
Při výrobě jednoho hamburgeru se vyprodukuje 2,5 kg oxidu uhličitého, u vegetariánského burgeru je to o něco méně - 1 kg - stejně jako u bochníku chleba, 6 vajec pak znamená 1,8 kg emisí. Až 720 gramů má na svědomí láhev mléka, 12 kg cihla sýra, téměř kilogram pak jedna láhev dovezeného piva.

Svatba
Svatba se stovkou hostů se podílí na zvýšení emisí pěti tunami CO2, zatímco při svatbě ve velkém stylu s 300 pozvanými dosáhneme snadno až 85 tun.

Sport.
Jeden fotbalový zápas vyprodukuje 820 tun CO2, mistrovství světa ve fotbalu v roce 2010 skončilo s výsledkem 2,8 milionů tun emisí tohoto skleníkového plynu.

Obyvatelé jednotlivých kontinentů

Překvapivě vedou Australané se 30 tunami CO2 ročně na osobu, následují Severoameričané (28 tun). Evropané jsou více umírnění: 15 tun na obyvatele Velké Británie, ještě méně připadá na obyvatele Asie ("pouze" 3,3 tun na jednoho Číňana) a Afriky (1 tuna na obyvatele Malawi). Světový průměr pak činí 7 tun na osobu.

Cestování

Let z New Yorku do Miami představuje 193 kg CO2 na osobu, z New Yorku do Londýna 610 kg na osobu. Každý den je všemi lety po evropském nebi vypuštěno 560 000 tun CO2. Všechny světové lety mají denně na svědomí 670 milionů tun oxidu uhličitého. Jedna noc v hotelu nás přijde na 25 kg oxidu uhličitého.

Nulové emise
Jablko, které vyroste na vaší jabloni, představuje nulové emise ve srovnání s tuzemským jablkem, které si koupíte v supermarketu (80 g CO2), a jablkem dovezeným ze zahraničí (150 g). Ani sušení prádla venku na šňůře na místo v sušičce či koupání ve vodě ohřáté solární energií neprodukuje žádné emise oxidu uhličitého.
 
Zdroj:  www.ge.com

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
že do letadla mě už nikdo nedostane a vdávat se nebudu. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
to je sila! diky za clanekSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky