Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kolik stojí léčba zubů?

29. 04. 2015 | Péče o tělo
Snad každý se v duchu proklínal, když s bolavým zubem klusal do ordinace. Bolest byla nesnesitelná tak, že jste nemohli spát ani jíst. Příště určitě budu chodit na preventivní prohlídky, příště se budu o zuby lépe starat, příště… Po zákroku bolest postihne naši peněženku. Zubařské zákroky nejsou levná záležitost. Jaké jsou druhy výplní, jak se pohybují úhrady za zubařskou péči a která léčba vyjde nejvýhodněji?

Nejlevnější je prevence

Každá péče něco stojí a ani při zubní prevenci se nějakým nákladům nevyhneme. Vyplatí se kvalitní kartáček s měkkými vlákny, mezizubní kartáček, kterým odstraníte zbytky jídla. Pastu vybírejte s ohledem na typ chrupu. Pro citlivé zuby jsou na trhu speciální pasty. Také byste měli používat jednou týdne léčivý gel s vysokým obsahem aminfluoridů, který je dobrým preventivním pomocníkem proti kazu a dokonce si umí si poradit i s jeho počínající fází. Seženete ho v lékárnách bez lékařského receptu.

Zubní kaz v tomto počátečním stádiu zjistí v naprosté většině případů pouze zubní lékař při vyšetření, a proto jsou pravidelné návštěvy zubní ordinace nezbytnou podmínkou pro vyléčení počínajícího zubní kazu. Se správnou technikou čištění zubů vám pomůže dentální hygienista, kterého stačí navštívit jednou ročně a jeho služby stojí okolo tisícikoruny. Sečteno a podtrženo, nejlevnější péče o zuby je prevence.

Kolik stojí léčba zubů?Plombu na pojišťovnu zvažte

Pokud se péče o chrup v jakémkoli bodě podcenila a prevence již nestačí, musí zubař zakročit a po dohodě s vámi rozhodnout o druhu výplně. V ordinacích se používají především dva typy, a to tmavé z amalgamu nebo estetické bílé. České zdravotnictví, na rozdíl od zahraničí, umožňuje dostat plombu plně hrazenou pojišťovnou. Za příplatek můžete získat vysoce kvalitní dózovaný amalgám s optimálním poměrem složek. Dózovaný amalgám je pořád nejpevnějším a nejtrvanlivějším výplňovým materiálem. Cena se odvíjí od rozsahu kazu a tedy množství použitého materiálu, odhadem se bavíme o 500 Kč za výplň.
 

Bílé estetické řešení

Na druhé straně jsou výplně bílé, připravené z různých kombinací pryskyřic a cementů, za jejichž zhotovení si významně připlatíte. Jejich nespornou výhodnou je estetická stránka, kdy je oprava téměř neznatelná, což oceníme zejména u předních zubů. Slabinou výplně je přátelskost materiálu k bakteriím, kdy na jejím povrchu lépe ulpívá plak. Při nedostatečné péči tak hrozí zvýšené riziko sekundárního zubního kazu v místě spár. Navíc u nich hrozí zabarvení. Zhotovení bílé výplně je většinou i časově a technicky náročnější, proto nejsou kompozitní pryskyřice vhodné pro malé děti. Cena bílých výplní se velmi různí, pohybuje se od několika stovek po několik tisíc korun. O tom, jakou výplň lékař pacientovi nabídne, rozhoduje mnoho faktorů – spolupráce pacienta, rozsah kazu, který zub je kazem postižen, zda přední nebo zadní, případné alergické reakce na výplňové materiály a v neposlední řadě také cena.

Jinak u dítěte, jinak u dospělého

Jak je možné, že se ceny ošetření po regionech tolik liší? Stomatologů je nedostatek a výhled není nejlepší. Dále se do ceny promítá druh výplně, který dostanete, zda ho lékař míchá nebo kupuje hotový, jaké je vybavení ordinace, rozsah zákroku apod. Pro lepší představu přirovnejme zubařské ošetření restauraci. V hospodě čtvrté cenové skupiny se také najíme, ale nelze to přirovnat se servisem, zručností a kvalitními surovinami v restauraci s Michelinskou hvězdou.

Pokud bychom to měli shrnout: Pojišťovna hradí nedozované amalgamové výplně. Bílé výplně si dospělý pacient hradí sám, u dětí ve stálém chrupu hradí pojišťovna výplně pouze u předních zubů od špičáku po špičák. Pokud je výplň na jiném zubu, hradí ji rodiče. V dočasném mléčném chrupu hradí pojišťovna všechny výplně.

Pokud však lékař nemá smluvní vztah s pojišťovnou, u které je pacient pojištěný, hradí si veškeré výplně sám. Cena výplní se velmi různí, pohybuje se od několika stovek po několik tisíc korun.

Zdroj: Elmex

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !