Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů

28. 06. 2014 | Evropa

Korfu (řecky Kerkyra) má pověst nejzelenějšího ostrova Řecka. Návštěvníkům může nabídnout nejen pláže, ale také krásnou přírodu, památku a trpasličí pomeranče – kumquat. Narazíte na ně na každém rohu, ať už jsou naloženy v roztoku cukru a nebo přeměněny na likér jasně oranžové barvy. Ochutnat ho můžete ve většině turistických prodejen v centru, stejně jako likér z citronů.

Hlavní město ostrova se označuje stejně jako ostrov samotný – Korfu nebo Kerkyra. Na architektuře je patrný benátský vliv. V historickém centru má většina domů velké okenice a zdobené balkony. Bohužel, spousta domů by potřebovala rekonstrukci…

Co se památek týče, najdete v Kerkyře starou a novou pevnost. V paláci nedaleko staré pevnosti je muzeum asijských umění a městská galerie. Mezi palácem a centrem se nachází náměstí Spianada. Na jedné straně je tvořeno řadou jednotně vypadajících domů, v jejichž podloubích jsou kavárny a restaurace. Zbytek náměstí tvoří park, který poskytuje příjemný stín. Většina restaurací a kaváren má stoly i na kraji parku, takže nabízejí příjemný odpočinek v teplých dnech.

KorfuV hlavním městě je i jeden z přístavů ostrova (druhý je na jihu v Lefkimmi), který zajišťuje spojení s pevninou. Za městem se nachází mezinárodní letiště.

Letiště se nachází u poloostrova Kanoni. V této oblasti se nachází palác Mon Repos. Jedná se o vilku v lesíku, ve které se narodil manžel britské královny Alžběty II., Princ Philips, Vévoda z Edinburghu. Palác je přístupný veřejnosti.

Naproti paláce, přímo u parkoviště, se nachází ruiny byzantské baziliky. Pokud pojedete dál, dojedete ke klášteru Vlacherna. Kostel kláštera (a přilehlá klášterní prodejna suvenýrů) se nachází na malém ostrůvku, spojeném s pevninou molem. Hlavní část kláštera je opodál - na ostrůvku Pontikonisi (tzv. „Myší ostrov“). Za necelá 3 eura vás tam dopraví lodičky, kotvící u mola mezi pevninou a kostelem.

Z parkoviště u kostela se můžete projít po hrázi do nedaleké vesnice Perama a nebo vystoupat do kavárny nad parkovištěm, ve které můžete pozorovat, jak kousek nad kostelíkem prolétají letadla, přistávající na nedalekém letišti.

Několik málo kilometrů od hlavního města, ve vesnici Gastouri, se nachází zámeček Achillion, který byl sídlem císařovny Sissi. Prohlídka zámku je bez průvodce. V zahradě se nachází mimo jiné socha Achillea, která dala zámečku název.

Budete-li pokračovat kousek dál na jih, dojedete do vesnice Benitses. Z původní rybářské vesnice se stalo letovisko s hotely a tavernami. Za návštěvu každopádně stojí zdejší muzeum mušlí. Nespoléhejte na informace na webových stránkách (což je dobrá rada pro pobyt v Řecku obecně) a naplánujte si návštěvu nejpozději na 16. hodinu.

Pokud chcete vidět kousek přírody, vyjeďte si do vesnice Paleokastritsa. Podle řeckých pověstí se tu vylodil Odysseus. Jedna ze skal je údajně jeho zkamenělou lodí. Najdete zde malé muzeum podmořského života a plazů. Navštívit můžete i zdejší klášter. Letovisko obklopuje 6 zátok, které můžete vidět z vyhlídky nad vesnicí. Dostanete se k ní, pokud projedete úzkou silnicí přes typickou vesničku Lakones.

Pokračujte směrem do starého městečka Makrades. Cestou budete mít výhled na zříceninu hradu Angelokastro. Nezapomeňte navštívit mys Drastis a vesnici Sidari s krásnými pískovcovými útvary a Kanálem lásky.

Ze Sidari můžete pokračovat do městečka Rodi, kde najdete zbytky Apollonova chrámu. Hned ve vedlejší vesnici Arachavi se nachází folklorní muzeum a zbytky římských lázní. V nedaleké vesnici Kassiopi se nachází zbytky středověkého hradu. Při průjezdu letoviskem Kalami můžete vidět bílou vilu spisovatele Lawrence Durella. Několik let zde žil i jeho mladší a známější bratr Gerald Durrell, který o pobytě na Korfu napsal několik knih, např. O mé rodině a jiné zvířeně.

Nejvyšší horou ostrova je Mt. Panokrator. Lze na ni vyjet autem. Cestou můžete pojíst ve vesnici Strinilas, která je nejvýše položenou vesnicí. Na vrchol se dostanete i přes vesnici Perithia, která je nejstarší vesnicí ostrova. Nedaleko od Perithie je vesnice Anapaftiria, u které se nachází turistům málo známá jeskyně Grava Loutson, označovaná jako Holubí jeskyně. Připravte se na to, že cesta autem je extrémně klikatá.

Tímto výčet turistických cílů nekončí. Navštívit můžete muzeum krojů v Pelekas, folklorní muzeum v Sinarades, případně podniknout výlet k ostrovům Paxos a Antipaxos jižně od Korfu a nebo krátký výlet na ostrůvek Vidos, který je kousek od hlavního města. Dostanete se sem v pravidelných intervalech malou lodičkou. Najdete zde malé přírodní pláže a při troše štěstí zahlédnete i zajíce a koroptve.

Pokud vám záleží víc na zážitcích než na koupání, jsou ideální dobou k návštěvě Korfu Velikonoce. Městem chodí velikonoční průvody a v sobotu se udržuje zvyk vyhazování hliněných váz z oken.

Korfu zkrátka nabízí pro každého něco, ať už jste milovníky pláží, přírody, historie nebo kultury.

Patulka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů:

Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
Korfu – nejzelenější z Řeckých ostrovů
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
krásne fotky aj článok
Obrázek uživatelky
profil
moc hezké přiblížení ostrova KorfuSmajlíkPěkné fotečkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek i fotečky. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles