Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 17.02. 2019
Dnes má svátek Miloslava
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Krátké zprávy z Prahy

7. 08. 2018 | Česká republika

Pod názvem krátké zprávy nabízím souhrn podle mne zajímavých událostí v Praze. Uvítám doplnění dalších aktuálních událostí ve smyslu Co, kde, kdy, kam.

Historická budova Národního muzea bude částečně zpřístupněna 28. října 2018. Otevření budovy bude spojeno s výstavou k 100. výročí založení Československé republiky a 200 letům od založení Národního muzea. Národní muzeum a Slovenské národné múzeum k 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava. Stálé expozice se budou dobudovávat během dalších dvou let.

Staroměstský orloj je v současné době restaurován. Zatím je na jeho místě obrazovka, na které se promítá virtuální orloj. Na projekci jsou vidět všechny pohyby apoštolů a ciferníku a doprovází ji i kokrhání kohouta a zvonění kostlivce.

Právě probíhající rekonstrukce Negrelliho viaduktu má být dokončena v r. 2020. Viadukt byl v plném provozu bez velkých úprav přes 160 let, téměř bez poškození přečkal povodně v letech 1865, 1890 i tu největší povodeň v r. 2002, kdy byl zatopen téměř celý Karlín. Majetkem města je 74 oblouků viaduktu, v plánu je zprovoznit v nich kavárny, obchody, prostory pro letní scény či pódia pro různé akce.

Výstaviště Praha v Holešovicích prochází velkými změnami. Plány jsou velkolepé, vzniká tu místo, které budeme všichni rádi navštěvovat. Určitě se výstavištěm budu často procházet, se změnami vás prostřednictvím fotografií seznámím.

Šlechtova restaurace ve Stromovce se konečně dočkala kompletní rekonstrukce. V 60. letech byla vzhledem k havarijnímu stavu uzavřena. V letech 1978 a 1980 budovu poškodily požáry a v r. 2002 povodeň. Voda u objektu sahala až do výše 4 metrů. O další poničení se v průběhu let postarali zloději a vandalové.  Šlechtova restaurace by měla být otevřena na jaře r. 2019.

Míčovna v Královské zahradě je nyní zahalena do oranžové látky. Navržené opravy naštěstí ponechávají stávající architektonické řešení objektu. Oprava se dotýká hlavně fasád Míčovny, omítkové plochy jsou restaurovány a obnovovány.

V okolí Petřínské rozhledny probíhají rozsáhlé úpravy. Budují se zde nové pěší promenády, obnovuje se celá plocha pod rozhlednou a alej okrasných stromů. Opravuje se i čtrnáct výklenkových kaplí křížové cesty.

Rekonstrukce Letenské vodárenské věže má být ukončena v listopadu 2018. V okolí věže je park, u vstupu do areálu stojí zelená zrestaurovaná historická pumpa z 80. let 19. století. Periskop na věži zajistí výhled na Pražský hrad a Letenskou pláň.

Unikátní tržiště složené z dvaceti přepravních kontejnerů stojí v blízkosti ulice Na Florenci a magistrály u Masarykova nádraží. Záměrem projektu je kultivace nevlídného a zatím nevyužitého prostředí. Unikátní tržiště se bude přemísťovat na různá místa v Praze podle aktuální situace.

Trolejbusová linka číslo 58 jezdí pravidelně z Palmovky do Letňan. Po 46 letech se do Prahy vrátil trolejbus v podobě elektrobusu dobíjeného na trase elektrickými dráty. V Praze vyjel první trolejbus 9. srpna 1936, poslední trolejbus vyrazil 15. října 1972 od vinohradské Orionky v neděli 15. října 1972. Na  této zastávce  najdete Trolejbusový památník Orionka.

Rozhledna Doubravka je po 25 letech první pražská veřejně přístupná vyhlídková věž. Její vrchol je ve výšce 20 metrů a vede k němu 98 schodů. Najdete ji v lesoparku Čihadla na Černém Mostě.

Souboru staveb bývalého Plynárenského centrálního dispečinku Transgas a ministerstva paliv a energetiky stojící na místě kousek nad Václavským náměstím hrozí demolice. V červenci majitel požádal o povolení. Nebudou-li podány námitky, dojde k další demolici v centru Prahy. Před rokem byl zbourán dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice.

Trojská lávka pro pěší o celkové délce 256 m a šířce 3,8 m sloužila od roku 1984 pro návštěvníky zoologické a botanické zahrady, kteří přicházeli od Stromovky a pro občany Troje, mířící naopak za prací do centra. V sobotu 2. prosince 2017 ve 13 hodin se lávka zřítila. Na místě zřícené lávky začal jezdit přívoz, který je závislý na množství vody v korytě. Je-li vody málo, nelze ho provozovat, je-li vody naopak moc, platí totéž. Bude tedy zřízena provizorní lávka, provozuschopná v květnu 2019.

Železniční most spojující Výtoň se Smíchovem chce Správa železniční dopravní cesty zbourat z důvodů, že je neopravitelný. 

Jak dopadne Libeňský most, se dozvíme časem. O jeho osudu rozhoduje mnoho lidí s mnoha názory.

Inspirovala jsem vás?  Co jsem zapomněla uvést?  Přidáte další zprávu?


HankaHH - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Krátké zprávy z Prahy:

Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
Krátké zprávy z Prahy
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Praha má co nabídnou ne nadarmo se jí říká Matka měst.

Ráda se vracím nejen na Pražský hrad, Vyšehrad...

Unikátní tržiště - další z možností.

Je jedno v jakém ročním období má své kouzlo pokaždéSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Veřejnost bude mít možnost navštěvovat interiér vodárenské věže pouze při zvláštních příležitostech.

Do věže se vrátí dům dětí a mládeže, který v ní fungoval už před rekonstrukcí. V patrech věže budou klubovny i klubová knihovna. Od září bude v přilehlé budově fungovat nová třída mateřské školy pro 22 dětí.

Obrázek uživatelky
profil
Jo, taky jsem ocenila, že se po mnoha letech (a mnoha předvolebních slibech) konečně zrekonstruovalo a otevřelo koupaliště na Lhotce v Praze 4, a to jako ekologický biotop!
Obrázek uživatelky
profil
Park Na Pankráci má nově fontánu (60 metrů dlouhý "chodník" s tryskami) a brouzdaliště s průměrem 8 metrů.
Aspoň trocha osvěžení Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Hezký výběr. Taky ráda sleduju na ČT "Z metropole", abych věděla co se ve městě děje Smajlík
Nemáte náhodou víc info k Letenské vodárenské věži? Na stránkách MČ Praha 7 psali o slavnostním otevření 30. května , ale jak je to s možností návštěvy jsem nikde nenašla, viz
https://www.praha7.cz/vodarenska-vez-na-letne-po-130-letech-v-novem/
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles