Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ladovské Vánoce v muzeu Grévin

13. 12. 2017 | Kultura
-Komerční sdělení-

Prožijte neopakovatelné Vánoce jako z Ladových pohádek v muzeu Grévin, které se při příležitosti oslav 130. výročí narozenin jedinečného malíře Josefa Lady v prosinci proměnilo v jeho zasněžený svět. Přijďte si na Štedrý den zazpívat oblíbené české koledy, dohlédne na vás hvězda z nejpovolanějších, stálice českého hudebního nebe, vosková slavice Lucie Bílá.

V lobby muzea najdete Marii s Josefem a Ježíškem v jesličkách, vánoční stromeček a další dekorace, které připomínají vánoční krajinu z kouzelných obrázků nenapodobitelného českého malíře Josefa Lady. Ten letos slaví velké životní jubileum a v expozici staropražské kavárny pobafává dýmku s dobrým vojákem Švejkem, kterého ilustroval. Muzeum Grévin je místem neočekávaných setkání a tohle je právě jedno z nich. Na vánoční atmosféru se v Grévinu společně těší další desítky českých a zahraničních hvězd filmového a hudebního nebe, sportu nebo politiky, které by se u jednoho stromečku jen těžko sešly.

muzeum Grévin

Bílé Vánoce nejen od Lady

Lucie Bílá na Vánoce do Grévinu láká návštěvníky ve sněhobílých šatech ze svého turné, Marilyn Monroe svátky přivítá v bílém kožíšku a nedočkavý je i Krteček Zdeňka Milera, který letos slaví 60. narozeniny. Tradiční české Vánoce a jejich atmosféru prostupující celým muzeem si nenechá ujít ani papež Jan Pavel II., jehož voskovou sochu v bílé klerice tu návštěvníci mohou vidět jen do Velikonoc.

Lada pod stromečkem...

A to ještě není všechno. Během následujících prosincových víkendů se v zábavných tvůrčích dílničkách v Grévinu můžete pustit do výroby vlastního betlému a děti do psaní dopisu Ježíškovi. Na Štědrý den se muzeum rozezní vánoční hudbou a zpěvem koled. Zastavte se tu při štědrovečerní procházce, dejte si svařák, zazpívejte si a nasajte atmosféru ladovských Vánoc.

P. S.

Pokud  sháníte vskutku originální vánoční dárek, přijďte si nějaký vlastnoručně vyrobit, ať už již zmíněný betlém nebo třeba odlitek své vlastní ruky z vosku. V muzejním obchůdku najdete řadu kousků s oblíbeným motivem nebo slavnou osobností, radost jistě udělá i vstupenka do tohoto nejzábavnějšího muzea voskových figurín v Praze.


16. - 17. 12.  2017
Psaní dopisů Ježíškovi

23. 12. 2017
Vytváření vlastních betlémů
 
24. 12. 2017
Dopolední zpívání koled (od 10.00 do 14.00)Další informace najdete na www.grevin.cz


Muzeum GrévinTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Ladovské Vánoce v muzeu Grévin:

Ladovské Vánoce v muzeu Grévin
Ladovské Vánoce v muzeu Grévin
Ladovské Vánoce v muzeu Grévin
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !