Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Lajka - slavný příběh psí kosmonautky v kinech od 2. listopadu

8. 10. 2017 | Filmové novinky
Loutkové sci-fi LAJKA přichází do kin bez jediného dne šedesát let po startu rakety Sputnik 2 s fenkou Lajkou na palubě. Příběh se zapsal do dějin kosmonautiky a byl i inspirací pro vznik divadelní hry a následně filmu. Ten se v kinech objeví 2. listopadu.

Práce na filmu „Lajka“ začaly před deseti lety. Námět vycházel z divadelní hry „Lajka, Čchin a Gagarin“, kterou režisér Aurel Klimt nastudoval s herci v té době zatopeného Divadla v Dlouhé pro Divadlo Gong. Úspěšně se pak hrála v divadle Minor a na mnoha festivalech. „Natočit z toho loutkový sci-fi film jsem plánoval od začátku a reakce diváků na divadelní představení mě v tom jen utvrdila. Příběh první psí kosmonautky Lajky byl sice inspirací, ale z větší části je děj filmu čistě výplodem mé tvůrčí fantazie,“ přiznává autor a režisér v jedné osobě Aurel Klimt (Fimfárum, Franta Nebojsa, Pád, O kouzelném zvonu a další).

„Můj příběh, respektive příběh LAJKY, se opírá o spoustu reálií a zažitých smyšlenek. Mnoho lidí zná Lajku, ale málokdo ví, že slavná Lajka byla ve chvíli startu odsouzena k poslední hodině svého života. Nic jiného než Sputnik v té době vyvinuto nebylo a družice se zpravidla nevrací. Rozhodl jsem se vše smíchat do tohoto bláznivě fantaskního příběhu plného vtipných až absurdních situací, protože jedině tak se dá s lehkostí a nadhledem o něčem takovém vyprávět.“


Lajka - slavný příběh psí kosmonautky v kinech od 2. listopadu
Loutkám propůjčili hlasy přední divadelní a filmový herci. Hlavní hrdinka Lajka promlouvá sametovým hlasem Heleny Dvořákové, v postavě vilného nezmara Quirkrka se doslova vyžívá Petr Čtvrtníček, ruského kosmonauta Jurije Levobočkina pak bohatýrsky uchopil Karel Zima a jeho americký protějšek Neila Knokauta neméně odhodlaně ztvárnil Miroslav Táborský.

„Cílovou skupinou budou především starší děti a mládež, nicméně jsem přesvědčen, že v něm najdou zalíbení i dospělí diváci se slabostí pro fantaskní příběhy, animovaný film a sci-fi,“ dodává ještě režisér.


LAJKA

Premiéra: 1. listopadu 2017
Originální název: Lajka
Produkce: Česká republika
Žánr: loutkové sci-fi
Formát: Digital 2D/3D
Stopáž: 87 minut
Zvuk: 5.1.
Jazyková verze: česká
Přístupnost: přístupné bez omezení
Natáčení: 2011 – 2017
Distributor: A – Company

Hlasy propůjčili: Lajka – Helena Dvořáková, Ham– Jan Vondráček, Quirkrk – Petr Čtvrtníček, Jurij Levobočkin –Karel Zima, Neil Knokaut –Miroslav Táborský, Černá Díra – Lenka Veliká, Hyenopes – Čeněk Koliáš, revizorka – Ivana Lokajová, starší ras – Vladimír Merta, mladší ras – Martin Matejka,
profesor Voroljov – Robert Nebřenský, asistent Kokotov – Jan Budař a Martin Matejka, štěňata – Alfred Klimt, Alžběta Klimtová

Námět, scénář, režie: Aurel Klimt
Kamera: Radek Loukota
Výtvarno: František Lipták, Martin Velíšek, Aurel Klimt
Animace: Jan Štencl, Olivie Dolanská
Kostýmy: Eva Klimt
Střih: Aurel Klimt
Zvuk: Marek Musil
Písně: Josef Čermák
Hudba: Marek Doubrava
Producent: Studio ZVON
Koproducenti: Aurel Klimt, Universal Production Partners
Studio Bystrouška, Česká televize
Film podpořili: Státní fond kinematografie a MEDIA Programme of the European Community

Anotace

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchycení je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Houstonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci Černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nějaké době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputují i dva lidští kosmonauti a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.


Zdroj, foto: Lajka.eu

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Lajka - slavný příběh psí kosmonautky v kinech od 2. listopadu:

Lajka - slavný příběh psí kosmonautky v kinech od 2. listopadu
Lajka - slavný příběh psí kosmonautky v kinech od 2. listopadu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !