Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Letošní daňové přiznání: polepší si rodiče malých dětí a senioři

24. 03. 2015 | Finance

Novinky v letošním daňovém přiznání: co už neplatí, co opět ano a kdo si polepší?


Každý rok musí daňoví poplatníci čelit řadě změn. Mnozí se mylně domnívají, že svá přiznání vyplňují ideálním způsobem, ale opak je pravdou – nevyužijí všechny slevy, které jim náleží, anebo naopak uplatňují pravidla, která už neexistují. Jaké novinky by  letos v daňových přiznáních mohly překvapit?

Na dani z příjmů oproti loňsku ušetří především rodiče malých dětí a senioři. Díky školkovnému a opětovně zavedené slevě na poplatníka pro pracující důchodce si obě skupiny polepší až o desítky tisíc korun. Daňová povinnost ostatních poplatníků by se měla rovnat podmínkám v loňském roce.

daňové přiznání 2014Největší novinka letošního daňového přiznání k dani z příjmů, takzvané školkovné, se týká především rodičů, kteří platí předškolní docházku svých dětí do mateřských škol nebo jiných dětských skupin. Ze svých daní si mohou odečíst tyto výdaje, kromě stravného, až do maximální výše 8500 korun za každého potomka. Nárok na slevu ve výši zaplacených a prokázaných příspěvků za umístění dítěte má pouze jeden z rodičů – poplatníků žijící s dítětem ve společně hospodařící domácnosti. V daňovém přiznání musí nárok na slevu prokázat potvrzením zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy o výši vynaložených výdajů poplatníka za umístění vyživovaného dítěte v těchto zařízeních v roce 2014. V daňovém přiznání je na tuto slevu nový řádek 69a a potvrzení je povinnou přílohou daňového přiznání.

U některých podnikajících seniorů stále vyvolává zmatky znovu zavedená sleva na poplatníka. Loni pracující důchodci nárok na slevu jako jediní pozbyli, ovšem i za rok 2013 mohou zpětně zažádat o navrácení již zaplacené částky a v nynějším daňovém přiznání už je opět možné slevu ve výši 24 840 korun uplatnit. V daňovém přiznání za rok 2014 lze zohlednit pouze slevu za rok 2014. Co se týče vrácení slevy na poplatníka za rok 2013, je nutné podat dodatečné přiznání za rok 2013, nelze ji zahrnout do aktuálního přiznání. V dodatečném přiznání zažádá poplatník o vrácení přeplatku a uvede své číslo účtu, na který jej finanční úřad vrátí. Dle sdělení finanční správy nebude uplatňována žádná sankce za pozdně podané daňové přiznání za rok 2013. Povinnost zdanit důchod při příjmech nad 840 tisíc korun platí až od 1. ledna 2015, nyní tedy žádné další daňové povinnosti seniorům nehrozí.

Pro plátce DPH a všechny poplatníky se zřízenou datovou schránkou je nová povinnost podat přiznání k dani z příjmů pouze elektronicky, výjimku tvoří fyzické osoby s obratem do šesti milionů korun. Na základě sdělení Generálního finančního ředitelství lze elektronické podání učinit mimo jiné také datovou zprávou bez uznávaného elektronického podpisu, kterou poplatník podá prostřednictvím Daňového portálu, pokud je toto podání do pěti dnů správci daně potvrzeno nebo opakováno písemně či ústně do protokolu.

Zdroj: eDane.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !