Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 20.06. 2018
Dnes má svátek Květa
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let

13. 04. 2011 | Vaše tipy
Letos je to přesně 65 let, kdy byl zahájen provoz lodní dopravy na brněnské přehradě.  Dne 5. května roku 1946 vypluly první lodě a  dodnes úspěšně brázdí hladiny brněnské přehrady. K letošnímu výročí dochází k obměně lodní flotily a také bude zprovozněno nové bystrcké přístaviště.

Začátkem února byly vyřazeny lodě staré, které byly pojmenovány podle partnerských měst Praha a Bratislava, a jdou na zasloužený odpočinek. Bratislava necestovala daleko, jen do brněnské části Jundrov, kde se stane součástí budovaného sportovního areálu U hrocha. Loď Praha se vydala na delší cestu, byla prodána na Vranovskou přehradu, kde bude součástí dětského hřiště na bítovské pláži. Myslím, že obě lodě budou mít krásné využití.

Lodě Bratislava a Praha uvolnily tedy prostor pro nové lodě, které by už v těchto dnech měly kotvit v bystrckém přístavišti. Dovezeny byly koncem března a budou se jmenovat podle dalších partnerských měst Brna, tedy Vídeň a Utrecht.

V sobotu 16.4. 2011 od 10.00 hodin se bude konat slavnostní zahájení nové plavební sezóny 2011. Tradiční program obsahuje nástup kapitánů, následuje hlášení, vztyčení vlajky a celé je to zakončeno znělkou. Po skončení tradičního programu, který trvá zhruba do 10.30 hodin, bude možnost projížďky zdarma v rámci zahajovacího okruhu, a to všemi loděmi. O hodinu později, tedy od 11.30 hodin pak bude následovat normální provoz lodní dopravy dle jízdního řádu.

V rámci oslav 65. výročí brněnské lodní dopravy budou během května slavnostně pokřtěny a spuštěny na vodu nové lodě. V této chvíli jsou předpokládané termíny pro loď Vídeň 14. května a loď Utrecht 28. května.

Fotografie, které jsem přiložila, pocházejí z roku 2008, to jsme ještě brněnskou přehradu brázdili s loděmi Praha a Bratislava. Určitě doporučuji brněnskou lodní dopravu navštívit, vydaří-li se počasí, je z toho krásný výlet s možností návštěvy hradu Veveří, která je jednou ze zastávek jízdního řádu brněnské lodní dopravy.Iris - čtenářka
ChytráŽena.cz
    


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let:

Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let
Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let
Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let
Lodní doprava na brněnské přehradě slaví 65 let
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !