Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Londýn je opravdu krásné město

16. 08. 2011 | Vaše tipy

"Na internetu jsou teď opravdu levé letenky." "Nevyrazíme si někam?" Zeptal se mě manžel jednoho srpnového dne. "A kam?" Na to já. " Co třeba Londýn?" "Tak jo." Slyším se odpovídat.

Nevydržela jsem to a pochlubila se s tím v práci. Slovo dalo slovo a z nás dvou bylo rázem pět cestovatelů. Pak se přidala ještě moje sestra a jeden kamarád a sedm dobrodruhů začalo plánovat.  Nejdřív se domluvil termín. Koncem října byl let nejlevnější, kolem 1200 Kč. Zvolili jsme nízkonákladovou společnost. Dalším důležitým krokem bylo ubytování. Hledali jsme mezi hostely a BB hotely, které ubytovávají studenty a mladé cestovatele.  
 
Ceny byly velice sympatické. Kolem 350Kč na noc se snídaní. Objednali jsme osmilůžkový pokoj (pro 7 nebyl), s tím, že osmé lůžko může být obsazeno někým cizím.
 
Michal, nejstarší z naší výpravy, měl navíc za úkol poslat do hostelu mail s informací, že je starší 40 let. Takové tam mají pravidlo.
 
Až na místě jsme zjistili, že to neudělal a proto ho odmítli ubytovat. Nepomohly prosby ani smutné oči.
 
Tak co teď. Rozhodli jsme se pro riskantní variantu. Bude u nás na pokoji "na černo". Propašovali jsme ho do pokoje a lehl si na volnou postel. Na pokoji byl neuvěřitelný zápach a již jeden nocležník. Podle cedulky na posteli, nějaká Karolina. První noc tedy proběhla dobře.
 
Byli jsme všichni spolu a mohli vychutnávat krásy Londýna.

Byla jsem Londýnem unešená a nic nevadilo typické anglické pršlavé počasí. Chvíli déšť a chvíli sluníčko. Úžasný Tower, Big Ben, nádherné parky.
 
Druhá noc tak pohodová nebyla. Michal, opět propašován do pokoje, zabral volnou postel. Uprostřed noci světlo a nový spolubydlící nás pěkně polekal. Nazvali jsme ho pracovním názvem Karolína II. (Během našeho pobytu bylo Karolín ještě 5). Michal musel vyskočit z postele a uvolnit ji nově příchozímu. Naštěstí neměl potřebu jít na recepci a hlásit černého pasažéra. Jirka z naší výpravy obětoval peřinu a Michal ležel na zemi. Měli jsme dilema, jestli ho nechat na pokoji i další noc. Ale co, nějak to dopadne. Karolina II. odjela hned ráno a postel byla opět volná. Šlo se na pivo. Michal a Jirka se zdrželi a když se vraceli, byli trošku v náladě. Přiběhl Jirka s hrůzou v očích, že kontrola z recepce právě z vedlejšího pokoje vyhodila černé pasažéry na déšť. Michal, nic netušíc, byl v patře ve sprše. Celá naše skupina už se viděla na dešti vyhozeni za límec, ne-li na policii. Byly to nervy. Ale jeden černý pasažér zřejmě recepci stačil a Michal opět vyvázl a přespal na zemi. Další noc šel raději vedle do hotelu. Noc byla 4x dražší než v našem hostelu.

Londýn je opravdu krásné město. Pro turisty tu mají vždy ochotné pracovníky, jak v metru, tak v památkách, kteří jsou ochotni poradit. Na ulicích mají pokyny, na kterou stranu se rozhlížet, aby nedošlo ke kolizi s jejich obrácenou stranou řízení. Užili jsme si všechny jeho krásy a k tomu dobrodružství s naším černým pasažérem a vždycky na to budu ráda vzpomínat.


Tumik - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Londýn je opravdu krásné město:

Londýn je opravdu krásné město
Londýn je opravdu krásné město
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
s tým musím súhlasiť
Obrázek uživatelky
profil
me se clanek libi, jen bych ho zaradila do sekce Vase pribehy, s cestovanim toho opravdu moc spolecneho nema
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky