Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 24.01. 2019
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mám já někdy klid?

11. 05. 2018 | Vaše příběhy
Chtěla bych se s vámi podělit o skutečnost, která je opravdu o radostech, ale i starostech. Bohužel ty starosti převládají a já už nevím jak dál. Jsem bohužel člověk, který neumí říct ne a to se mi nevyplácí. Někdy si říkám, že už raději budu lhát, zapírat se a nebudu brát telefon, protože chci už mít svůj klid. Copak si ho nezasloužím?

Mám tři vnoučata. Samozřejmě, že je to radost, ale když je máte hlídat často, téměř denně, je to starost a mně už to poslední dobou leze krkem! Už mě to nebaví a já si pak připadám jako nějaká mrcha, co nechce hlídat svá vnoučata. Mám je ráda, ráda je mám doma, ale čeho je moc, toho je příliš. Mám nemocné klouby, špatně se mi chodí, ale nikdo na to nebere ohled. Každý si myslí, že babička rovná se chůva zadarmo. Pamatuji si ještě, jak jsem si říkala, že mně se všechno zlé vyhne, ale opak je pravdou.

Nejstaršímu vnoučeti jsou tři roky, dalšímu pak šestnáct měsíců a pak rok. Nejhorší je, že ta nejmladší je tak děsně hyperaktivní, že ji musím hlídat na každém kroku. Ta už umí dokonce běhat, chodit začala už v devíti měsících. Druhý vnuk, ten je naštěstí kliďas, nejstarší vnuk zase jen piští, otravuje a nejradši dělá všem naschvály. Jenže já ho samozřejmě nemůžu trestat, když nejsem jeho matka. Nejhorší je, když je mám hlídat všechny naráz. To nevím, kde mi hlava stojí. Kolikrát chci svým dětem říct, že chci aspoň dva dny být bez vnoučat, ale mám strach, že se na mě naštvou. Naštěstí ale dcera si toho na mně všimla a svého syna mi tak často nedává a když už, tak je s ním u nás taky. Jenže dcera od syna... to je kapitola sama o sobě. Její matka chodí na brigády, můj syn do práce a mě mají jako chůvu. Jenže mě to nebaví! Jsem fakt už nervní a já jen čekám, kdy z toho zešílím. Štve mě to, ale neumím říct ne. Copak mám přestat brát telefony nebo se zapírat nebo říkat, že jsem pryč? Když jim řeknu, že se mi nechce, tak se určitě urazí. Kdybych to tak všechno aspoň věděla dopředu, abych věděla na čem jsem. Jenže vědma bohužel nejsem. Co byste dělali vy? Jak byste to svým dětem řekli? Já mám úplný strach.

Včera jsem měla přes noc vnuka, protože dcera měla rande. Ta mě taky už štve, protože rande má nějak často a ne se stejným mužem. Zato moje druhá dcera nikoho nechce a ji spíš do toho nutím, aby si někoho našla. Jenže ona mi vždy odpoví, že jí stačí syn a chlapa nechce. Nevím, jak to má, ale už jí nic neříkám a jen čekám, jak se to všechno vyvine. Dnes jsem byla na obstřiku, protože mě bolí nohy a tak mě z toho obstřiku bolí nohy ještě víc. A co je nejhorší? Že je to všem asi nejspíš fuk. Před chvílí mi volal syn, že mi veze vnučku, že prý je v práci a ta jeho jde pryč. Co to má jako znamenat? Ani se mě nezeptají a jen mi prostě oznámí, že budu hlídat. Chtělo se mi brečet, ale řekla jsem jo. Neumím říct ne a trápí mě to. Ale slíbila jsem si sama sobě, že do týdne se to prostě naučím. Copak  znamená, že když jsem babička, tak nemůžu mít svůj volný život? Že nemůžu být volná a že musím jen být po ruce při hlídání? A proč někdy nehlídají ti jiní prarodiče?

Když jsem se na to ptala, tak se jim prý nechce nebo nemají čas. Ano, ano, oni prostě umějí říct ne. A to jim závidím. Asi si z nich vezmu příklad a příště to řeknu taky. Řeknu jim, že bohužel hlídat nemůžu, že jdu se psem ven. No a opováží se říct, že si vnouče mám vzít s sebou. Tak to už jim zalžu, že mám rande nebo že mám chřipku. Kdybych se náhodou říct ne nenaučila, tak budu lhát. Vím, že to není nic extra, ale nechci se ze všeho zbláznit a nechci dostat infarkt!!

Někdy si říkám, že mi stačí málo a já se složím. Nebo že bych ty klouby měla bolavé z nervů? Říká se, že z psychiky a ze stresu člověk má nejvíce nemocí. Dříve jsem tomu nevěřila, ale teď poslední dobou tomu věřím. Vnitřní neklid dokáže bohužel mnoho :(


AničkaNov - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Aničko, obdivuju Vás, mám děti 4 a 2 roky a když si k tomu představím ještě roční prtě, tak bych z toho sama, mladá neměla radost a sílu být takhle v zápřahu. Takže Vás plně chápu a musíte si pro svoje blaho fyzické i psychické říct a dost! Mladí si to hold musí zařídit i jinak, prostřídat se sami, na pár hodin využít mladou chůvu nebo miniškolky, jesle, apod. zařízení, když se sami nemůžou věnovat dětem. Prostě na rovinu řekněte, že už nejste nejmladší, máte fyzické obtíže a prostě 3 malá dítka jsou zápřah a každou chvilku něco chtějí. Takže bych se jasně dohodla, že ráda pohlídám, ale max tak 2-3 dny v celém týdnu, ať máte čas na sebe a odpočinek, zbytek ať si obstarají jinak. Určitě mají i kamarády s malými dětmi, kteří můžou pomoct nebo další babička a placené služby. Všechno jde a vůbec se toho nebojte, možná je to zarazí, že doteď to šlo a nestěžovala jste si, ale prostě bych to hlavně vysvětlila tím, že Vám není dobře a to musí pochopit každý.
Obrázek uživatelky
profil
Podle toho, co píšete, nejste už nejmladší, máte zdravotní problémy a to vás vyčerpává psychicky a fyzicky Já bych radila : mladým prostě řekněte, že vám váš lékař vzhledem k zdravotnímu stavu zakázal námahu, potřebujete odpočinek a klid, v žádném případě nesmíte celé dny pracovat, natož hlídat malé děti. To nebudete lhát ani si nic vymýšlet, věřím, že kdybyste se svěřila lékaři, doporučil by vám totéž a řekněte mladým, ať se jdou klidně zeptat, když by to neakceptovali. Jak tu radí někdo, že byste měla jet do lázní, určitě by vám to prospělo, ale po návratu by byl stejný pracovní kolotoč a vše by bylo ve starých kolejích.
Držím vám palce, zdraví máte jen jedno a když vážně onemocníte, kdo se o vás postará ? Uvědomte si to a rozhodně se sebou nenechte mávat.
Zdravím
Obrázek uživatelky
profil
Už je lépe?
Obrázek uživatelky
profil
Aničko, jak se tu psalo, naučte se mít ráda SEBE! bude to trvat dlouho, ale jinak to nepůjde, zhroutíte se!..dopřejte si nějakou dovolenou či lázně..Smajlík
Já mám taky vnučky, ale hlídám vždy jen jednu, vyjímečně dvě..SmajlíkMám dojem, že jsem i vzácnější, když řeknu, že dnes nemůžu..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
jeďte, prvně do lázní, NE počká,jistě je dostanete, když máte bolavé nohy. Lázně jsou na 3 a více týdnů, budete mít čas přemýšlet a hlavně budete mít KLID.
Mladí se nenaštvou, vnoučátka uvidíte, pokud budete chtít. Takové hlídání na křeč je o ničem.
Dejte vědět. Držím palce
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles