Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 21.01. 2019
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Máme málo selenu. Buďte na pozoru!

8. 02. 2018 | Péče o tělo
-Komerční sdělení-

Zvyšte svou ostražitost, pokud se vám lámou nehty, třepí se konečky vlasů, nebo rovnou vypadávají. Tyto a mnoho dalších potíží mohou být spojené s metabolizmem a s činností vaší štítné žlázy. Už se ale málo ví, že jedním z nejdůležitějších prvků pro zajištění řádné činnosti štítné žlázy je selen. A Češi jsou zařazeni do skupiny států s vysokým zdravotním rizikem z nedostatku selenu.


Selen je přírodní látka, kterou naše tělo potřebuje pro udržování zdraví ve stopovém (tedy velmi malém) množství. A právě na selenu jsou závislé bílkoviny, které jsou zapojeny do různých tělesných funkcí od imunitní obrany po plodnost či boj se záněty. „V devadesátých letech soustavný výzkum tato zjištění potvrdil a prokázal, že obyvatelé ČR trpí skutečně dosti významným nedostatkem tohoto důležitého prvku,“ říká jeden z předních českých odborníků v oblasti stopových prvků RNDr. Jan Kvíčala, CSc. z Endokrinologického ústavu v Praze. To může narušit vaši imunitu, snížit ochranu proti oxidačnímu stresu či zvýšit riziko propuknutí určitých chorob. Také to může ovlivnit hormonální regulaci vašeho těla a urychlit proces stárnutí.

málo selenuMáme téměř o třetinu méně selenu


Pro představu, nedávná zpráva uvedla hodnotu selenu nad 120 ug/l jako optimální pro snížení úmrtnosti na kardiovaskulární a maligní onemocnění. „Průměrný příjem selenu u dospělých se sice zvýšil na 43 ug/l na den, ale stále nedosahuje doporučených minimálních příjmů jiných států, a navíc ho nedosahují všechny skupiny obyvatel,“ varuje Kvíčala a pokračuje: „Z tohoto hlediska jsou na tom nejhůře senioři, u nichž se příjem a stav selenu snižuje. Analýzami jejich stravy byl určen příjem selenu na průměrných 22 ug/den, což je velmi nízká hodnota zejména s ohledem na to, že jde o skupinu obyvatel s nejvyšším výskytem kardiovaskulárních a maligních onemocnění.“

Další rizikové skupiny


Další skupinou, která by mohla být výrazně ohrožena nedostatkem, jsou gravidní a kojící ženy. Ty potřebují zvýšený příjem selenu pro vyživení rychle se vyvíjejícího dítěte, přičemž dostatečné množství selenu prakticky nelze získat pouze z naší běžné stravy. Rovněž těžce pracující a vrcholoví sportovci by měli mít zvýšený příjem selenu, v těchto případech spojený s vyšší tělesnou zátěží.

Selen nikde není


V České republice je velmi nízký stav selenu i v běžné populaci od 6 do 65 let. Podle odborníka je důvodem nízkých hladin selenu to, že naše strava obsahuje málo selenu. „V půdě je selenu nedostatek, potraviny se zvýšeným obsahem selenu nejsou na trhu běžné a už se ani nedováží, proto nezbývá než užívat doplňky stravy,“ říká odborník. Díky doplňování formou doplňku stravy se stav selenu lepší již za několik týdnů. „Je však důležité, abychom se zaměřili na vstřebatelnost produktu, který si vybíráme,“ uvádí Kvíčala a radí: „V případě selenu doporučuji patentovanou formuli SelenoPrecise, což jsou v Dánsku patentované kvasnice se selenem, které obsahují více než 30 různých druhů selenu. V klinických studiích je doloženo, že se v těle vstřebá téměř 90 % obsahu.“

Zajímavost z výzkumu!nedostatek selenu

Snížení úmrtnosti o 50 %


Profesor Alehagen se svými kolegy prokázal, že ve skupině účastníků studie užívajících denně doplňky se selenovými kvasnicemi (200 mikrogramů) a s koenzymem Q10 (200 miligramů), byla méně než polovina srdečně - cévních úmrtí než u skupiny, jež užívala identické, avšak neúčinné pilulky – takzvané placebo. Ke konci sledovaného pětiletého období zemřelo na srdečně-cévní onemocnění 5,9 % účastníků ze skupiny užívající aktivní látky ve srovnání s 12,9 % účastníků z placebo skupiny. Navíc dobrovolníci v aktivní terapeutické skupině měli významně nižší hladinu látky známé jako NT-proBNP, jež je biochemickým ukazatelem srdečního selhání. Zvýšená hladina této látky naznačuje, že srdce pracuje pod velkým tlakem.

Bioaktivní Selen+Zinek Forte doplní selen i zvýší imunitu


Bioaktivní Selen+Zinek Forte
má zvýšený obsah účinných látek, a tak je ideálním komplexem pro řádně fungující imunitní systém. Nejen, že chrání před oxidačním poškozením včetně poškození způsobené vlivem znečištěného životního prostředí, ale také podporuje normální acidobazickou rovnováhu v těle. Obsahuje patentovaný SelenoPrecise – čistý, organicky vázaný selen na kvasnice se zinkem. Díky vitamínům A, C, E a B6 je docíleno vyšší vstřebatelnosti selenu.
Cena: 359 Kč/ 60 tbl


www.pharmanord.cz
Bioaktivní Selen+Zinek Forte
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !