Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.02. 2019
Dnes má svátek Gizela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Maminko, já stůňu: 15 rad, jak zabavit nemocné dítě

13. 12. 2017 | Zajímavosti
Den naplánovaný po minutách, domluvené schůzky, přejezdy na kroužky, babičky daleko, manžel na služební cestě… a dítě vstane s rudými tvářemi a skleněnýma očima. Týden nato podobné nervy, když náš potomek strávil celou noc nad kbelíkem. Nebo řešíme zlomenou ruku či jiné následky zábavných honiček. Určitě máme strach, jak to se zdravím dítěte bude. Ale přiznejme si, možná proběhnou i myšlenky tipu „sakra, dnes se mi to fakt nehodí“.

Žádné spokojené dítě si nebude dobrovolně vymýšlet nemoci. Ví, že pak stejně musí ve škole všechno dohánět a že mimo postel se dovádí mnohem radostněji.

Berte nemoc jako příležitost být spolu. Zde je několik rad, jak na to:

1.    Kreativita nemusí být náročná: Knížky, společenské hry, tvoření…, to napadne samozřejmě každého. Zkuste přidat i magnetické knížky, knihy se samolepkami, různé dokreslovačky, tvoření obrázků podle čísel, dětské sudoku a křížovky… Najděte knihu plnou obrázků a střídejte se v hledání. Jeden řekne, najdi človíčka s bílou kšiltovkou…, a pak se vystřídejte. Budete překvapeni, jak budou děti lepší než vy, dospělí.

miminko2. Hračky od sousedů a kamarádů: Nemusíte hned běžet do obchodu pro nové hračky. Zkuste se propojit s někým, kdo má dítě ve stejném věku a vypůjčit si hračky, které mají jejich děti rády. Anebo si půjčte stejné hračky, jako máte vy. Umíte si představit tu zábavu, když budete mít dvojnásobné množství kostek, více propojovacích součástek na kuličkovou dráhu? Nebo jak bude zábavné, když budete mít dvě stejné krabice puzzlů a budete závodit, kdo složí obrázek dříve? A co když budete pro vláček mít dvakrát větší dráhu?

3. Hra v kuličky na peřině: Udělejte v peřině důlek, najděte skleněnky a turnaj může začít!

4. Hra na schovávanou:
Máte nějakou malou hračku? Kuličku? Panáčka? Autíčko? Schovejte je někde v prostorách postýlky, ale také na poličce nebo klidně v kapsičce pyžama.

5. Bunkr: V posteli se samozřejmě hezky stoná. Ale co když se taková obyčejná postel změní v bunkr? V postel s nebesy?  Postačí kolem postele židle a přes ně se přehodí velká záclona. Nebo se udělají stěny ze všech polštářů, které se doma najdou.

6. Netradiční tvoření: Vyšívání, navlékání, korálkování. Že je to zábava jenom pro holky? A zkusili jste někdy navlékat borůvky? Maliny? Knoflíky? Těstoviny? A co třebas maršmalouny?

7. Zábavné vaření:
A co takhle uvařit písmenka? Nebo zvířátka? Nebo těstoviny v podobě aut? A pak se na talíři mohou konat závody, nebo skládat básničky či budovat celá zoo.

8. Radost pro ostatní členy rodiny:
Připravte překvapení pro sourozence nebo pro tatínka. Nazdobte byt, připravte uvítací plakát…

9. Fotografie:
Najděte alba svých rodičů, ukazujte fotografie, když jste vy sami byli malí, a děti bude určitě bavit i vyprávění o tom, jaké to bylo, když byli oni v bříšku, když se maminka s tatínkem brali.

10. Strom života:
Spoustu legrace si užijete při sestavování rodokmenu.

11. Staré knihy, časopisy, noviny: Čmárání, trhání a vše ostatní dovoleno. Kreslete lidem v časopisech kníry, velké brýle, strašidelná tykadla. Nebo vemte barevnou fixu a zatrhávejte jednotlivá písmenka, starší děti mohou v textu zvýrazňovat podstatná jména … i učení může být dobrou hrou.

12. Krabice vzpomínek: Máte nějakou svou krabici vzpomínek? To tajemno děti určitě pohltí. A budou se rádi prokousávat i krabicí se svými prvními obrázky, zoubky, prvními medailemi, rády nakouknou i do obálky, kde je ustřižen jejich pramínek vlasů.

13. Divadelní představení: Připravte pro ostatní členy domácnosti divadelní představení. Maňáskové, ale klidně i vámi hrané. A nezapomeňte připravit i vstupenky, a ty pak patřičně draho prodávat.

14. Tma a baterky: Klidně v průběhu dne zatáhněte závěsy a parádní zábava může začít. Můžete se honit světýlkem od baterky po stěnách, můžete si určit dráhu, kterou musíte kuželem světla zdolat, můžete z prstů „vyrábět“ na stěně zvířátka, můžete prostříhat papír a pak vysílat na stěnu krásné obrazce.

15. Nemocný je i plyšák: Tak to je přeci jasné. Nejoblíbenější plyšák má stejně jako nemocné dítě omotanou bolavou tlapku, musí také jíst hodně vitamínů, možná sem tam polykat nějakou medicínu, bude mít ovázaný bolavý krk a oba pacienti se budou předhánět, kdo se první uzdraví.


Zdroj, foto: Juklik.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !