Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.04. 2019
Dnes má svátek Valérie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Máte křečové žíly? Uvažujete o operaci? 5 věcí, které byste měla vědět

5. 11. 2018 | Nemoci
-Komerční sdělení-

Styděly jste se v létě za metličky a křečové žíly na nohách a uvažujete o operaci?

    1. Základem metliček a křečových žil je zánět. I když tedy nepříjemné pocity těžkých nohou a otoky typické pro léto s podzimem zmizí, neznamená to, že se je vše v pořádku. Zánět dále přetrvává…

    2. Nejvhodnější dobou pro odstranění nevzhledných žilek jsou právě studenější měsíce.

    3. Nejlepší je nikdy se do stavu, kdy je nutná operace, nedostat. Proto je důležitá prevence. „I když genetickou zátěž není možné změnit, životní styl ano. Základem je včasné vyšetření, pojmenování toho, co nás trápí, a pochopení podstaty žilního onemocnění,“ říká MUDr. Júlia Černohorská, Ph.D. z Dermal Centre Mělník. „Pokud pacienti při prvních obtížích nenavštíví praktického lékaře, nemohou vědět, jak minimalizovat rizikové faktory, které onemocnění zhoršují. Výsledkem může být nutnost operačního výkonu, nebo dokonce vznik bércových vředů,“ shrnuje na závěr MUDr. Černohorská.

Žilní poradna    4. V dnešní době mají odborníci k dispozici několik moderních operačních metod, díky kterým není nutný pobyt v nemocnici. Operační výkon probíhá ambulantně a několik hodin po něm mohou jít pacienti domů. Oproti klasické metodě, která vyžadovala několikadenní hospitalizaci a několik týdnů rekonvalescence, se jedná o velký pokrok. O tom, která z metod je pro vás nejvhodnější, se poraďte se specialistou.

    5. I přes moderní přístupy zůstává pravdou, že operace je jednorázovým řešením, a pokud nedojde ke změně životního stylu a dlouhodobé léčbě žilního zánětu (který je podstatou vzniku křečových žil), pravděpodobně se stav žil časem opět zhorší a křečové žíly se objeví znovu. Léčba by měla být komplexní – kompresní punčochy a užívání léků, které snižují žilní zánět a zlepšují stav žilní stěny – tzv. venofarmaka (můžou je předepsat i praktičtí lékaři).

Jak se vyhnout operaci a jak se případně rychleji zotavit?


Žilní poradnaZákladem prevence zákroku, případně jeho opakování, jsou 3 kroky (pro podrobnější informace můžete navštívit www.zilniporadna.cz nebo si stáhnout bezplatnou mobilní aplikaci „Bolí vás nohy?“).

    1. Úprava životního stylu – chybět by neměl pravidelný pohyb (chůze, plavání, jízda na kole) a odpočinek se zvýšenou polohou nohou. Nepříjemné příznaky zlepší také volné oblečení a pohodlná obuv, v případě nadváhy snížení hmotnosti. Naopak nevhodné jsou teplé koupele a obecně vystavování nohou vyšším teplotám (např. v sauně).

    2. Kompresní léčba – jedná se o punčochy nebo bandáže, které se navlékají s cílem snížit zvýšený žilní tlak. Jejich výhodou je okamžitá úleva a to, že působí jako prevence dalšího zhoršování onemocnění. Měly by tak být v šatní skříni hned od prvních pocitů těžkých nohou a otoků.

    3. Venofarmaka – léky posilující žilní stěnu a zmírňující žilní zánět, které vám doporučí praktický lékař či odborník (angiolog, dermatolog, cévní chirurg či gynekolog). Venofarmaka by měla být součástí léčby ihned od prvních příznaků chronického žilního onemocnění (pocity těžkých nohou, otoky, metličky) tak, aby k operaci nemuselo dojít. Pokud je chronické žilní onemocnění zachyceno v pozdějších stadiích, venofarmaka jsou součástí předoperační i následné péče. Důležité je přitom užívat je dlouhodobě a pravidelně.

Před operací je nutné se poradit s lékařem – jednak se doporučuje před zákrokem užívat osvědčená venofarmaka, která mají důkazy na lepší pooperační průběh (menší otoky, menší modřiny), jednak budete potřebovat předepsat kompresní punčochy, které se po operaci musí nosit.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Metličky sem tam mám a křečové žíly jen v začátku, takže operace snad nehrozí. Beru zatím jen Detralex, podle doktora jsem přišla včas, což se bohužel moc často nestává, ale protože to vidím v příbuzenstvu, kam až to může dojít, tak jsem si řekla, že takhle dopadnout nechci. Abych si pak kvůli tomu nemohla vzít v létě ani sukni nebo se bála vyjít na koupaliště? To ani náhodou. Takže jednoznačně doporučuju, řešit to zavčasu.
Obrázek uživatelky
profil
13 x stříbrné
1 x bankovky
Obrázek uživatelky
profil
zatím 10x ale dělám u toho i jiné tak nejedu naplno SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkJá zatím 2 x,slabota a to už je o chvílu konec stříbrňáků...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
10x
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles