Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Město Jeseník

9. 12. 2017 | Česká republika

Letos bylo přece jen několik hezkých podzimních dnů a my jsme měli to štěstí, že jsme zrovna těch pár sluníčkových dnů mohli trávit v městě Jeseník. Říká se, že vzduch a voda v Jeseníku umí zázraky, proto také čistý vzduch a několik minerálních pramenů už lidé navštěvují bezmála 200 let. Nejvíce Jeseník asi proslavil Vincenz Priessnitz, který zde v roce 1822 postavil první vodoléčebný ústav na světě.

Jeseník je město uprostřed hor a letos oslavilo 750 let od svého založení. Centrum města a jeho památky se nachází v blízkosti Masarykova náměstí. Přímo uprostřed náměstí mají hezkou radnici. Východně od náměstí najdete kostel Nanebevzetí Panny Marie a hned kousek dál stojí nejvýznamnější zdejší památka - Vodní tvrz. Na tomto místě stála obranná tvrz již koncem 13. století, byla několikrát přebudována a po požáru města v roce 1727 získala dnešní podobu.


JeseníkV tvrzi najdete Vlastivědné muzeum Jesenicka. V blízkosti tvrze stojí i Katovna. Tu jsme také navštívili, je hezky opravená a nachází se v ní česko-polské informační centrum. Z Jeseníku je to totiž jen skok do Polska. Na opačném konci města, vlastně na kopci nad městem, jsou Priessnitzovy lázně. V létě tam jezdí lázeňský vláček, celoročně autobus a nebo můžete do lázní jít pěšky jako my s manželem. Můj muž říkal, že se tu léčí vzduchem a pohybem, že žádné ulejvání a půjde se po svých. Tak jsme vyrazili a nelituji. Je to krásná procházka. V létě by bylo asi vedro, ale na podzim to bylo příjemné a cestou se nám otevřely krásné výhledy. Byla dobrá viditelnost, tak bylo vidět až na vysílač na Pradědu.  


Lázně samotné jsou moc hezké. Místní mikroklima a minerální voda z pramenů tělo regeneruje a pomáhá v dnešní době s minimem pohybu žít zdravě. Léčí se zde nemoci horních cest dýchacích, ale hlavně bolesti pohybového aparátu a nemoci nervového původu. V okolí lázní je několik pramenů s dobrou vodou a je zde možnost venku a zdarma si vyzkoušet vodoléčebné procedury. S něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Můžete se procházet potůčkem s různými kamínky, máčet si ruce v nádržkách s léčivou vodou. Je zde i bazének, kde si zase můžete léčit dolní končetiny a jistě i mnoho dalšího, ale nás čekaly ještě dva kilometry zase dolů do města, kde jsme bydleli v hotelu a dny na podzim jsou kratší, tak jsme se vydali zase z kopců dolů. Od lázní je vidět i rozhledna Zlatý chlum. Ta jistě taky stojí za návštěvu. Možná se ještě do tohoto pěkného města někdy podíváme a na rozhlednu vyšlápneme. Město Jeseník má moc hezké okolí. Myslím, že se tu musí líbit všem. Nezajedete také?


Fanypol - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Město Jeseník:

Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
Město Jeseník
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4   5  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíkbyla jsem v Jeseníku několikrát
Obrázek uživatelky
profil
Alenko opět moc hezký a výstižný článek, člověk by měl chuť se tam hned rozjetSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc pěkně jsi to napsala. Určitě jste si to s manželem užívaliSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Článek se mi líbil moc, nalákala jsi mě Alči, také tam zajet.Smajlík Od nás je to sice ještě pořádný kus, ale zvládnutelný.Smajlík Počkáme ale až na vhodnější dobu, na lyže si už přece jen netroufám. Napsala jsi to zajímavě, už se těším.Smajlík Díky!Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji všem..Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles