Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Miminka
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Metoda PICSI: další krok k nalezení kvalitních spermií

5. 12. 2010 | Těhotenství
Plodnost mužů stále klesá. Například konkrétní výsledky spermiogramu, které by lékaři v 80. letech označili za velmi podprůměrné, nyní berou jako zcela normální. Vědci se snaží s tímto stavem pracovat a vyvíjejí způsob, jak odlišit kvalitní spermie od těch nekvalitních. O to usiluje i nová metoda PICSI, díky níž lze najít zralé spermie, které mají větší šanci oplodnit vajíčko. Lékaři Centra reprodukční medicíny GEST popisují první zkušenosti s touto metodou.

Letos v létě tuto léčbu zvolil pár, který o miminko usiloval skutečně velmi dlouho. Již sedmkrát se žena pokusila otěhotnět ze zkumavky, ovšem vždy bezúspěšně. „Tato 35letá žena má vrozenou vadu dělohy, 42letý muž výraznou patologii spermiogramu. Nyní jsme jí transferovali embryo a ta žena je po letech marných pokusů těhotná,“ popisuje vedoucí lékař Centra reprodukční metoda-picsi-krok-k-nalezeni-kvalitnich-spermiimedicíny GEST Jan Šulc.

Metoda PICSI je v České republice novinkou, například GEST ji provádí od letošního léta. „Máme za to, že právě pro páry s opakovaným neúspěchem IVF (in vitro fertilizace), je PICSI opravdu nadějnou alternativou,“ říká Šulc, jehož tým zatím PICSI vyzkoušel u 10 takto „beznadějných“ párů. „Výsledkem jsou zatím 2 těhotenství a u 3 pacientek stále čekáme na výsledek,“ konstatuje lékař.

Co to je PICSI

Mikromanipulační metoda PICSI (intracytoplasmatická injekce předem vybrané spermie) je zatím jediný fungující test, který umožňuje vybrat v laboratorních podmínkách zralou spermii. Využívá se při něm Petriho miska speciálně ošetřená vrstvou hyaluronanu. Tato látka je důležitou součástí mezibuněčné hmoty obalů vajíčka, a právě vazba spermie na hyaluronan má pro oplození zásadní význam. Výsledky testu tak umožňují embryologovi vybrat ty nejvhodnější spermie a oplodnit jimi pomocí intracytoplasmatické injekce (ICSI) vajíčka.

„V návaznosti na teoretické poznatky lze říci, že zralá spermie má velmi pravděpodobně nepoškozenou genetickou informaci. Oplození vajíčka touto spermií dává vysokou pravděpodobnost vzniku kvalitního embrya, které je schopné správného vývoje. Taková spermie nemusí být nutně ta nejrychlejší a ani nemusí z pohledu embryologa vypadat nejlépe. Nemusí tedy při spontánním oplození uspět, nemusí ji embryolog vybrat k injekci do vajíčka. Metoda PICSI ji ale nalézt dokáže,“ popisuje vedoucí lékař GESTu Jan Šulc.

Metodu PICSI doporučují lékaři také v případech nedostatečného vývoje embryí v předchozích cyklech. Léčba bohužel není hrazena ze zdravotního pojištění.

Zdroj: GEST

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je to vyrazná pomoc
Obrázek uživatelky
profil
dobre že vývoj ide aj v tejto oblasti
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Šperky