Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mezinárodní den porodních asistentek připomíná význam této profese

6. 05. 2014 | Svátky
Porodní asistentky pomáhají těhotným ženám už dlouhá staletí, jedná se totiž o jedno z nejstarších povolání. Nastávajícím matkám předávají důležité zkušenosti, jsou jim fyzickou i psychickou oporou před porodem, během něj i po něm.

Tuto významnou profesi každoročně připomíná Mezinárodní den porodních asistentek, který oslavuje přínos povolání již od 5. května roku 1992.

„Význam porodních asistentek by v dnešní době neměl zaniknout. Pro prvorodičku ale i pro zkušenou matku jsou vědomosti, které jim asistentka předává, velice důležité. Zároveň je pro nastávající maminku velkou oporou,“ konstatuje Jitka Blažková, Dis., vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Mezinárodní den porodních asistentek připomíná význam této profesePorodní asistentka jako opora při těhotenství i v průběhu šestinedělí

Porodní asistentka hraje v životě nastávající matky významnou roli. Je průvodkyní v těhotenství, kdy poskytuje důležité informace o průběhu gravidity, upozorňuje na možná rizika a připravuje ženy na porod.

Její role je v průběhu těhotenství nezastupitelná. Porodní asistentka může nastávající mamince dodat klid a zásobit ji důležitými informacemi. Porodní asistentka vede porod. Pokud žena rodí normální (fyziologickou) cestou, tak o ni asistentka celou dobu pečuje a pomáhá jí.

Role porodní asistentky se neomezuje jen na dobu porodu, je matce nápomocna v průběhu celého šestinedělí. V tomto období provádí návštěvy v rodinách, radí se správnou technikou kojení, přebalování a koupání. Porodní asistentka tak několikanásobně ulehčí matce její novou životní roli.

Zdroj, foto: Vamed Mediterra


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pokud je porodní asistentka ochotná vidět nové trendy a nezamrzne ve starých přežitcích, pak je pro prvorodičku i maminku s více dětmi skutečným požehnáním!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles