Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mezinárodní den porodních asistentek připomíná význam této profese

6. 05. 2014 | Svátky
Porodní asistentky pomáhají těhotným ženám už dlouhá staletí, jedná se totiž o jedno z nejstarších povolání. Nastávajícím matkám předávají důležité zkušenosti, jsou jim fyzickou i psychickou oporou před porodem, během něj i po něm.

Tuto významnou profesi každoročně připomíná Mezinárodní den porodních asistentek, který oslavuje přínos povolání již od 5. května roku 1992.

„Význam porodních asistentek by v dnešní době neměl zaniknout. Pro prvorodičku ale i pro zkušenou matku jsou vědomosti, které jim asistentka předává, velice důležité. Zároveň je pro nastávající maminku velkou oporou,“ konstatuje Jitka Blažková, Dis., vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení.

Mezinárodní den porodních asistentek připomíná význam této profesePorodní asistentka jako opora při těhotenství i v průběhu šestinedělí

Porodní asistentka hraje v životě nastávající matky významnou roli. Je průvodkyní v těhotenství, kdy poskytuje důležité informace o průběhu gravidity, upozorňuje na možná rizika a připravuje ženy na porod.

Její role je v průběhu těhotenství nezastupitelná. Porodní asistentka může nastávající mamince dodat klid a zásobit ji důležitými informacemi. Porodní asistentka vede porod. Pokud žena rodí normální (fyziologickou) cestou, tak o ni asistentka celou dobu pečuje a pomáhá jí.

Role porodní asistentky se neomezuje jen na dobu porodu, je matce nápomocna v průběhu celého šestinedělí. V tomto období provádí návštěvy v rodinách, radí se správnou technikou kojení, přebalování a koupání. Porodní asistentka tak několikanásobně ulehčí matce její novou životní roli.

Zdroj, foto: Vamed Mediterra


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pokud je porodní asistentka ochotná vidět nové trendy a nezamrzne ve starých přežitcích, pak je pro prvorodičku i maminku s více dětmi skutečným požehnáním!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles