Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 19.11. 2017
Dnes má svátek Alžběta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mezinárodní výstava suiseki a shangshi v botanické zahradě Praha

3. 05. 2011 | Kultura

Botanická zahrada hl. m. Prahy a European Suiseki Association si vás dovolují pozvat na Mezinárodní výstavu suiseki a shangshi,která se uskuteční v historickém sklepení zámku Troja ve dnech 21. - 29. 5., denně od 9 do 19 h. 


Suiseki ( japonský název) jsou kameny, které byly formovány pouze přírodou. Jedná se o prožívání přírody pomocí kamene, který je vlastně také přírodou. Jsou sbírány a uchovávány pro svou původní krásu a moc zpodobňovat především přírodní scenérie ( krajinu, pohoří, hory atd.)v miniaturní podobě.


suisekiJiž před 2000 lety byly v Číně takové kameny (gongshi, shangshi) sbírány a ceněny vysoce postavenými hodnostáři a umělci a byly vystavovány spolu s kaligrafiemi a tušovými malbami. Od 6. stol n.l. se toto umění začalo šířit do Koreje (suseok) a Japonska (suiseki), kde se rozvinulo do osobitých forem. Kameny se vystavují buď na dřevěných podložkách (daiza)nebo jsou umístěny na  keramických mísách (suiban) naplněných pískem.


V současnosti se toto umění „pohledových kamenů“ stává populární pod různými jmény po celém světě. Výstavy se zúčastní sběratelé z těchto zemí: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Itálie, Německo, Španělsko, Spojené státy, Litva a Dánsko. O víkendech 21. - 22. 5. a 28. - 29. 5. je zajištěn bohatý doprovodný program. Vstupenka z výstavy platí také do Botanické zahrady, kde můžete obdivovat rozkvetlou Japonskou zahradu a dalších téměř 20 ha expozic.


Mezinárodní výstava suiseki a shangshi se uskuteční ve dnech 21. - 29. 5., denně od 9 do 19 h.


Zdroj: Botanická zahrada Praha


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !