Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mohlo to dopadnout ještě hůř!

11. 07. 2011 | Vaše příběhy

Vážené čtenářky a čtenáři, můj článek o zákazu telefonování již na těchto stránkách vyšel, někteří z vás jej možná četli. Tímto příběhem, který jsem zažila pár měsíců před revolucí roku 89, bych chtěla na tento článek navázat, přestože se tento příběh odehrál dříve, než někteří zaměstnavatelé nastavili přihlouplá pravidla dnešní doby...

Ještě před zkouškami, které mne čekaly k ukončení studia mého oboru, jsem pracovala v jednom ze závodů "škodovky", konkrétně závod Elektrické lokomotivy. Naše kancelář byla až  z jedné strany chodby. Prostě v rohu "baráku". Byly jsme tam jak zakleté princezny. Nikdo tam téměř celý den nepřišel, pouze vedoucí, která nám přinesla zakázky k papírovému zpracování. V kanceláři byla neskutečná zima, na druhou stranu jsme však měly celkem klid. Občas jsme naše psací stroje okupovaly prsty navlečenými v rukavicích, ale i to šlo naučit. Nějaký ten překlep se prostě opravil...

Jenže! Sotva jsem stihla složit závěrečné zkoušky, přišly nečekané změny. Naše malá kancelářská - s prominutím "díra"  - se stěhovala. A kam? Několik metrů dále. Do naší kanceláře byl vstup pouze přes hlavní administrativu, tam seděla naše přímá vedoucí, pak přes další kancelář až do té naší. To, že nesplňovala hygienická kritéria nejen dnešní doby, ale i tehdejší, nejspíš nikoho nezajímalo. Přesto jsme zažily spousty legrace, ovšem to si nechám na jindy. V dnešním příběhu, který právě píši, bych chtěla poukázat právě na nedostatky, které byly spojené hlavně s telefonováním.

Naše kolegyňka, která byla z nás nejstarší, i když o pár měsíců, maximálně o dva roky..., bylo nás tam opravdu dost -, přišla s tím, že je těhotná. Otci dítěte skutečnosti sdělila, ale on prý nejevil žádný zájem, spíše naopak. Ona -, říkejme jí třeba Zuzka, byla již na mateřství připravená, dokonce si již dítě přála. Otec dítěte naopak odmítal..., a to vše.

Zuzka se doma bála jen slůvkem rodičům zmínit. Myslela, že to bude zcela naopak, že otec dítěte bude opravdu otec, jak má být. Opak byl pravdou. Otočil se k problému zády a Zuzka měla "na krku" rozhodnutí.

Měly jsme tenkrát odpolední směnu. Zuzka se při pauze s nikým nebavila. Snědla rohlík s něčím a dala si "dvacet". Když jsme ji však po svačině budily, byla malátná a bledá, oči uplakané. Jakmile se však ze židle zvedla, tak to byla katastrofa sama!

Jedna z kolegyň zůstala při ní, my ostatní jsme lítaly po všech kancelářích, kde nám dveře propouštělo světlo, aby okamžitě volali záchranku, nakonec jsme takto uspěly v kanceláři konstruktérů, kteří náhodou v kanceláři byli. No jo, závodní volání. Volání jen přes nulu a to jen někde... Nechápu, co to bylo tenkrát za výmysl. Bylo nás v kanceláři na odpolední i šest, to se nemůže jako nikomu nic stát?

Nebudu vám popisovat, co se tenkrát odehrálo. Zuzce jsme naštěstí život zachránily. 

Dnes je šťastnou maminkou.

Zákaz telefonování mně připomíná právě i to závodní telefonování přes nulu, tenkrát z toho mohl být dost velký průšvih.

Jméno hrdinky příběhu bylo změněno. Jinak se jedná o pravdivý příběh.


Autor:Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pekný a pravdivý článok.Aj u nás sa dalo telefonovať len z určitých kancelárii cez nulu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles