Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.06. 2018
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Monology vagíny

17. 11. 2010 | Kultura

To, že divadelní představení Monology vagíny bude poněkud diskutabilní, se dalo očekávat. Přestože zarytí puritáni by si vstupenku jistě nekoupili. S tím vědomím jsem také vstupovala do sálu blanenského Dělnického domu, vyzbrojená informacemi o hře.

Napsala ji roku 1996 jistá Eve Enslerová, která také zpočátku hrála všechny role žen, ale postupně se ve třech rolích vystřídala zvučná jména zahraničních hereček. U nás tuto hru můžeme vidět v podání Anny Polívkové, Dagmar Bláhové a Michaely Sajlerové, případně stejně jako v Blansku může Polívkovou alternovat neméně charismatická Jitka Asterová.

 

Dojem z poněkud intimního tématu byl zvláštní. Čekala jsem to, a přesto jsem byla zaskočená. Některé pasáže nepokrytě až necitelně odhalovaly citlivá a choulostivá místa ženy. Někdy jsme byli přímo jako diváci vtahováni do děje a vyzýváni ke spolupráci dle mého názoru nevhodné a nevkusné. Jiná místa mne ale i upřímně rozesmála, herecké výkony hlavně paní Dagmar Bláhové byly obdivuhodné. V několika zpovědích mne i mrazilo a měla jsem v očích slzy – to když se hovořilo o znásilňování ve válce a o tradicích ženské obřízky.

 

Tento divadelní kus neměl přestávku. Netroufám si odhadnout, zda by se všichni diváci vrátili na svá místa v hledišti, kdyby přestávka byla. Možná bychom s ní všechno snáze rozdýchávali, minimálně alespoň velmi těžký a hustý vzduch v sále bez klimatizace. Osobně jsem si upřímně oddychla s koncem představení. Ovšem některé skandující řady jiných žen mne přesvědčovaly, že můj rozporuplný názor nesdílí stejně. A tak si myslím, že někde se stala chyba. Otázka zní – kde? V tématickém výběru? V obecenstvu? Nebo jen ve mně? Napíšou svůj názor i ostatní divačky, odváží se reagovat i diváci mužského rodu, kterých bylo na Monolozích pouze sporadické množství?

 

Lenkajitu - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
knihu jsem cetla, predstaveni bych moc rada videla, uz jen herecke obsazeni je zajimave!
Obrázek uživatelky
profil
název bude mít své příznivce i odpůrce, nedovedu odhadnout poměr, normální intimita je o soukromí,ale části, kde se mluví o obřízce či znásilňování, to je dost navážno a pro širší veřejnost - jen co si myslím a slyšela jsem - představení jsem neviděla
Obrázek uživatelky
profil
Už samotný název odrazuje od návštěvy představení. Jít do hlediště v malém městě, kde se všichni znají, je téměř nemyslitrelné. Nejsem žádná puritánka, ale určitá témata jsou pouze soukromá a věřejně tabu. Možná máte na věc jiné názory, já napsala ten svůj.
Obrázek uživatelky
profil
ozaj divný názov, a možno prospeje navštevnosti
Obrázek uživatelky
profil
mohlo by se to jmenovat jinak, pokud mě to zajímá, a dávají to v televizi, tak se klidně podívám, ale URČITĚ bych na to nešla jako na představení ...ani kdyby byl lístek zadarmo SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles