Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Musado - moderní způsob sebeobrany

14. 04. 2011 | Fitness
Musado je moderní způsob bojového umění pro sebeobranu, který se prezentuje více jako životní styl, který učí přemáhat strach i těžkosti života a pomáhá hledat vnitřní krásu a energii. Musado se dělí na dvě části, a to tradiční, které je určené pro civilní osoby a military pro výcvik armády a policie.

V předkladu slovo musado znamená cesta válečníka. Kombinuje techniky starých korejských bojových umění a zakladatelem je Herbert Grudzenski z Německa, který dvacet let musado studoval.

V musadu se vyučují techniky pro boj, a to prázdné ruky proti prázdné ruce, prázdné ruky proti ozbrojené ruce a  ozbrojené ruky proti ozbrojené ruce. Při výcviku musado se naučíte správné techniky pro koncentraci, správné dýchání a rozvoj vnitřní energie. Dále jsou zařazovány techniky pro meditaci, rozvoj myšlenkových pochodů, k rozšíření teoretických vědomostí a také k pochopení duševních hodnot. A v neposlední řadě také techniky pro rozvoj boje se zbraněmi.

Musado military pro výcvik armádních nebo policejních složek je zaměřen na základní boj zblízka, bojové techniky s holí, obrana proti bojovému noži a boj s nožem a zvláštní bojové praktiky pro pokročilé. Musado pochází z tradičních korejských válečných umění a jeho kořeny sahají až k počátku našeho letopočtu, vzniklo přibližně v roce 1968. Tímto výcvikem povinně prochází všichni vojáci základní služby armád České republiky. Používá se pro výcvik armády, policie a jiných bezpečnostních složek, speciálních jednotek, jednotek hloubkového průzkumu, letectva, brigád rychlého nasazení a brigád OSN od roku 1993.

V bojovém umění musado se naučíte základní techniky pák, obranu proti napadení, a to jak holou rukou, tak zbraní a základní techniky boje na zemi. Cvičenci musado se učí modelování nebezpečných situací, při kterých poznají svou psychickou odolnost a seznámí se s tím, jak se vyrovnat se strachem a stresem, které tyto situace doprovází. Naučíte se také některé prvky z karate a to postoje, kryty, kopy a údery, v boji na krátkou vzdálenost jsou zase prvky z juda a jiu-jitsu a to třeba páky, škrcení, přehozy a podmety.

Musado také rozvíjí fyzickou a duševní kondici člověka, naučíte se lidskosti, sebeovládání, sebezdokonalování, duševnímu růstu, zachování tělesné kondice a k sebepoznání. Cvičí se v černých plátěných kalhotách a bílém kimonu. Stupně se skládájí z tradiční formy různě dlouhých bojových sestav. Začíná se s bílým páskem a končí černým. Ze zbraní se pro boj používají dlouhé, střední a krátké tyče, nože a pokročilejší i meče, oštěp, polní lopatku, boxer, tonfu, luky, praky, foukačky, palné zbraně a mnoho dalších moderních zbraní. Cílem musado je ukázat jednu z cest, jak najít životní rovnováhu, důvěru ve své schopnosti a posílit zdravé sebevědomí.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavý článek o moderním způsobu bojového umění pro sebeobranu.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles