Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Guadeloupu

21. 05. 2014 | Televizní tipy
Na cestě po Guadeloupu - S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do výzkumné zahrady banánovníků, za milovníky barevných písků a na lekci tance nerovnováhy.

„Svatá panenko Marie Guadeloupská, konečně země na obzoru!“ zvolal prý lodní důstojník během Kolumbovy druhé cesty do Ameriky.  A právě podle slavné sošky panny Marie z kláštera ve Španělsku dal velký mořeplavec v1493 ostrovu jméno Guadeloupe. Tvar ostrova připomíná motýla a jeho západnímu křídlu vévodí hory pokryté bujnými tropickými lesy.

Na cestě po GuadeloupuV sedmnáctém století začaly ostrov kolonizovat francouzské zámořské společnosti a postupně tu zaváděly pěstování exotických plodin.

Jednou z nich byla i káva. Traduje se, že zdejší plantáže vzešly z jediné rostlinky pocházející ze skleníků samotného krále Ludvíka XV, velkého ctitele kávy. Stejně jako sousední Martinik, leží i Guadeloupe v Malých Antilách a jako součást Francie patří k několika málo zaoceánským oblastem, které spadají pod Evropskou Unii.

Na cestě po Guadeloupu můžete sledovat 21.5. 2014 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !