Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Kastilii a Leónu

13. 05. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po Kastilii a Leónu s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po panovnickém centru středověkého Španělska, horami obklopená města plná paláců, katedrál, klášterů a kostelů, procházející dnes nepřehlédnutelným modernizačním procesem.

Kastilie a León leží na území někdejšího království Leónu a Staré Kastilie a z hlediska rozlohy jde dnes o největší španělský region. Ze dvou třetin ho vyplňuje náhorní plošina, kterou téměř ze všech stran obklopují hory.

Na cestě po Kastilii a LeónuDo pustých rovin je zde zasazena řada nádherných měst. K jednomu z nejzajímavějších patří například univerzitní Salamanca, kterou v roce 1988 vyhlásilo UNESCO světovým kulturním dědictvím.

Kastilii a León představíme také s jejich světskými i náboženskými tradicemi, a to právě v období velikonočních svátků. K nejokázalejším oslavám, zejména ve městě Zamora, patří tzv. romerías, tedy velikonoční průvody mužů v kapucích.

Vedle městského života se ale seznámíme i se zvyky na venkově, spojené hlavně s chovem ovcí a koz a výrobou místních pověstných sýrů.

Na cestě po Kastilii a Leónu můžete sledovat 13. 5. 2015 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !