Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Kutchi

11. 02. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po Kutchi s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem námořní bránou do srdce Indie, na poloostrov ve tvaru obrácené želvy v indickém státě Gujarat.

Kutch je největším krajem Indie na západním výběžku svazového státu Gujarat.  Tato námořní brána do Indie byla dlouhé roky pod významným vlivem Persie a Arábie. I dnes zde stále žije početná muslimská populace, která tvoří asi 30 % zdejšího obyvatelstva. Námořní význam oblasti s výstavbou jiných přístavů na západě Indie vymizel, ale ve městě Mandvi se dodnes staví tradiční dřevěné obří námořní lodě, které pak dopravují zboží mezi Indií, Arabským poloostrovem a východní Afrikou.

Na cestě po KutchiJen plachty nahradily moderní motory. Stavba jedné lodi trvá až dva roky a dřevo se na ni dováží z Malajsie. Pobřeží kolem Mandvi je také rájem pro milovníky množství ptáků, kteří zde přezimují, hlavně plameňáci a pelikáni. Městská pláž připomíná zábavní park a o víkendech je oblíbeným místem odpočinku pro Indy z měst.

Hinduisté uctívají na 330 milionů bohů, my se zúčastníme oslavy narozenin jedné z bohyň, která je důležitá právě pro zdejší obyvatele. Navštívíme také džinistický chrám, který se podobá cukrovému dortu, anebo mahárádžův palác, postavený před sto lety, který zase připomíná křesťanský kostel.

Kutch je oblast bohatá na řemesla, zejména na tkalce a zlatníky. Tradice však velmi rychle vytlačuje moderní doba, Gujarat je dnes nejbohatším státem Indie s nejrychleji se rozvíjející ekonomikou.

Pořad Na cestě po Kutchi můžete sledovat 11. 2. 2015 od 20,55 hodin na ČT2!    


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !