Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Rajastánu

1. 04. 2015 | Televizní tipy
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem v pořadu Na cestě po Rajastánu po největším indickém státě, považovaném za turistickou perlu, který je zároveň jednou z nejnavštěvovanějších destinací země.

Paláce, barvy a poušť. Právě poušť Thar zabírá většinu plochy největšího indického státu, a proto se mu také přezdívá „pouštní stát“. Název, v překladu „země králů“, odkazuje na minulost celého území.  Mnohé z honosných paláců a pevností jsou zařazeny na seznam památek Na cestě po RajastánuUNESCO. Růžové město Džaipur je nejen hlavním městem celé provincie, ale také vedle Tadž Mahalu a Dillí jedním ze zastavení tzv. zlatého trojúhelníku, tedy třech často navštěvovaných míst Indie.

Mezi hlavní zastavení při putování po Rajastánu patří např. Puškar, pro hinduisty důležité poutní místo, kde ve vodách jezera provádějí stovky věřících denně své rituální koupele. K dalším zastávkám patří Džodpur, modré město, anebo pouštní pevnost Jaisalmer. Pradávná minulost se zde snoubí s přítomným životem, reprezentovaným třeba motocyklovou legendou Royal Enfield, nejstarší motocyklovou značkou na světě. Také Enfield má zde svůj poutní chrám.

Na cestě po Rajastánu můžete sledovat 1. 4. 2015 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po Rajastánu:

Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
Na cestě po Rajastánu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !