Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 23.01. 2019
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po severu Izraele

17. 05. 2018 | Televizní tipy
Na cestě po severu Izraele s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za novodobými kibucníky, do akvaparku vedle minového pole a na posvátnou horu, která dala jméno městu Tábor (2011). Režie pořadu Na cestě po severu Izraele D. Kupšovský.

Poutními místy se to ve svaté zemi pochopitelně jenom hemží. Kostel Proměnění Páně a františkánský klášter postavené v místech, kde Ježíš promlouval k Mojžíšovi a Eliášovi, navštěvují křesťané z celého světa. Pro cestovatele z Česka má poněkud výjimečný význam. Stojí totiž na hoře Tábor. Jméno se tuze zalíbilo Husitům, a dalo tak název i jihočeskému městu. Turisté ze Španělska se zase podrobují hromadnému křtu v řece Jordán. Ne vždy se to ale podaří.

Ponořit celé tělo do nevábně vyhlížejícího toku chce notnou dávku odvahy. Severněji, na břehu Galilejského jezera leží Na cestě po severu Izraelemnoho kibuců – soběstačných komunit, kde se společně hospodařilo. Mladé už tento model příliš neoslovuje, dochází dokonce k privatizaci těchto družstev. Lepší vyhlídky má turistická infrastruktura, která se buduje kolem této biblické vodní plochy.

Na cestě po severu Izraele lze sledovat 17. 5. 2018 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po severu Izraele:

Na cestě po severu Izraele
Na cestě po severu Izraele
Na cestě po severu Izraele
Na cestě po severu Izraele
Na cestě po severu Izraele
Na cestě po severu Izraele
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !