Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.04. 2019
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po středozápadu USA

7. 11. 2018 | Televizní tipy
Na cestě po středozápadu USA s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po legendární Route 66, po jednom z nejkrásnějších národních parků Grand Canyon, a navštívíme Las Vegas, město v poušti, které nikdy nespí (Premiéra)

Ve středozápadu Spojených států se rozkládá několik států, jejichž valnou část pokrývají pouště. Ve státě Nevada se právě uprostřed ničeho rozkládá obrovské město Las Vegas – plné kasin a obklopené kaktusy. Las Vegas je známé pro své imitace nejrůznějších divů světa, které se nacházejí v rozlehlých hotelích. Některé vypadají jako Sfinga s pyramidou, v dalším najdete Eiffelovu věž, Sochu svobody, Vítězný oblouk, zámek Excalibur či část města New Yorku s kasinem New York-New York.

V pořadu Na cestě po středozápadu USA se seznámíme s kouzelníkem Bizzarem, který noc co noc předvádí svá kouzla návštěvníkům Vegas, i se slavným loutkohercem, který vyrábí a vede loutky a je podepsán pod řadou slavných filmů jako například Team America. A jelikož je Vegas stejně tak bizarní, jako je velké, potkáme se i s Shanem, který se živí tím, že si věší plechovky za oční víčka Na cestě po středozápadu USAči si propichuje vrtačkou nosní dírky. Na středozápadě ovšem není jen Las Vegas, ale o pár desítek kilometrů dál, tentokráte již ve státě Arizona, se nachází jeden z největších přírodních skvostů Ameriky – Grand Canyon.

Největší a nejznámější kaňon na světě, který byl vyhlouben řekou Colorado River a stáří tohoto skvostu se odhaduje na 5–6 milionů let. V Arizoně se nachází i další americká rarita – slavná Route 66 – přezdívaná jako "The Main Street of America", "The Mother Road" a "The Will Rogers Highway". Bývalá dálnice vedla z Chicaga přes celé Spojené státy a končila v Los Angeles. Dnes již Route 66 de facto neexistuje, ale jeden z nejdelších souvislých dochovaných úseků vede mezi městečky Seligman a Golden Shores v Arizoně. Právě v Selingmanu se potkáme s místním holičem, který spolu s ostatními z okolních měst bojoval za to, aby se Route 66 dostala na seznam historických památek. A v neposlední řadě v tomto díle uvidíme i Antelope Canyon, který leží na severním konci Arizony. Nevelký kaňon, který skýtá jedny z nejúchvatnějších pohledů na krásně červené skály, skrze nichž problikávají paprsky slunce, které v tomto státě nikdy nechybí.

Na cestě po středozápadu USA můžete sledovat 7. 11. 2018 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po středozápadu USA:

Na cestě po středozápadu USA
Na cestě po středozápadu USA
Na cestě po středozápadu USA
Na cestě po středozápadu USA
Na cestě po středozápadu USA
Na cestě po středozápadu USA
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !