Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Tahiti

19. 08. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po Tahiti s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do kolébky surfingu za malým kosmetickým zázrakem, divokým tancem v parlamentu a do tropického chrámu věčné zeleně.

Ostrov Tahiti je co do rozlohy zdaleka největším ostrovem Francouzské Polynésie. Odhaduje se, že byl osidlován v letech 300–800 n. l. Půda spolu s rybařením poskytovala pro nově příchozí dostatek obživy. První Evropané popisovali Tahiti jako ráj na zemi, kde žijí muži a ženy nevinně, daleko od zkažené civilizace.

Na cestě po TahitiZároveň však na ostrov "importovali" alkohol, prostituci a všemožné nemoci, které zdecimovaly původní obyvatelstvo a jeho kulturu. Nicméně alespoň velkolepá přírodní scenérie vnitrozemského deštného lesa, který připomíná velkolepou zelenou pevnost, zůstala zachována.

Návštěvníka uhranou vodopády a jezírka ukrytá v bujné vegetaci a také možnost sledovat na vlastní oči koloběh živé vody.

Dnes je Tahiti oblíbenou turistickou destinací, ale oproti ostatním ostrovům Francouzské Polynésie není zcela závislý na cestovním ruchu. Produkuje vanilku, olej monoi či známé černé perly a v hlavním městě narazíme na rušný obchodní přístav.

Na cestě po Tahiti můžete sledovat 19. 8. 2015 od 20,55 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po Tahiti:

Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
Na cestě po Tahiti
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !