Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 15.12. 2017
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po Vídni

3. 06. 2015 | Televizní tipy
Na cestě po Vídni s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem v metropoli Rakouska, kde se i podle statistik dobře žije. Na cestě po Vídni připravil R. Vašíček.

V minulosti se vyvíjela Vídeň jako významné kulturní i politické středisko mnohonárodnostní říše. Na její pestrosti se podílely i přistěhovalecké vlny v minulém a předminulém století. Dodržování a prolínání tradic různých evropských národností je zde patrné zejména o vánočních svátcích. Příkladnou přehlídku představují slavné vídeňské vánoční trhy, které vznikly už před sedmi stoletími.

Na cestě po VídniJejich původním záměrem bylo zásobovat obyvatelstvo před zimou dostatkem potravin. Tento účel se již sice v dnešní době proměnil, ale svou atmosférou, vůní punče, pečených kaštanů, ovoce v čokoládě a jiných dobrot získávají vídeňské trhy mezinárodní věhlas i dnes. Pověstné jsou však i další vídeňské zvyky a tradice, například slavné bály a plesy. Navštívíme prestižní Taneční školu Elmayer, kde se připravují předtančení k nejreprezentativnějším plesům ve Vídni. Fenoménem jsou také vídeňské kavárny.  

S pořadem Na cestě po Vídni navštívíme Café Central, architektonický skvost a známé diskusní místo vídeňských intelektuálů, kam chodíval třeba básník Peter Altenberg, architekt Adolf Loose či revolucionář Lev Trockij. Vídeň je zároveň městem muzeí či divadel. A pokud se zájemcům nepodaří sehnat lístky například do Vídeňské státní opery, mohou vybraná představení sledovat i z ulice, kam se přenášejí na obří obrazovku.

Na cestě po Vídni můžete sledovat 3. 6. 2015 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !