Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nádherná krajina Karlštejnska

8. 09. 2010 | Česká republika

Podělím se s vámi o tip na zhruba 7,5 km dlouhou procházku nádhernou přírodou v okolí hradu Karlštejn. Mezi Prahou a Berounem je výborné spojení vlakem po půlhodinových intervalech, proto jsme nechali tentokrát auto doma a vyrazili na výlet vlakem. Vystoupili jsme v obci Srbsko, což je stanice za Karlštejnem.

To byl náš výchozí bod dnešní procházky. Trasa, kterou jsme si naplánovali, začíná po žluté turistické značce. Od vlakové zastávky jsme přešli most přes řeku Berounku, prošli celým Srbskem a na konci obce odbočili doprava. Mám ráda přírodu a vždycky se procházkou odreaguji a tady je to opravdu moc krásné. Procházeli jsme mezi loukami a po lesních cestách. Ozývalo se jen krásné šumění lesa.

Došli jsme k rozcestí u Kubrychtovi chaty. Podle ukazatelů jsme se po červené značce vydali k Bubovickým vodopádům. Terén je tu trochu náročnější, zvláště po dešti, protože jsme museli překonat cestu přes kameny, po kterých to klouzalo, ale jsou tu nádherné tůňky a malé vodopády. Určitě stojí za to si sem udělat zacházku. Po stejné cestě jsme se vrátili zpět k rozcestí a po červené pokračovali směr Karlštejn. Odtud vede cesta do kopce a byl to opravdu pořádný výšlap. Prošli jsme kolem starého dubu s názvem Dub sedmi bratří.

Podle některých zdrojů je údajně největším stromem na území Českého krasu a jeho stáří se odhaduje na 350 let. Váží se k němu různé legendy. Například o tom, že si pod ním dělilo svou kořist sedm bratrů loupežníků. Pokud by si chtěl někdo trasu prodloužit, tak odtud se dá vydat k lomům Malá a Velká Amerika. My jsme se vydali z kopce k silnici. Čekalo nás ještě jedno stoupání a to už byla cesta k hradu Karlštejn. Karlštejn je největší dominanta zdejší krajiny, alespoň tak to vidím já. Prošli jsme nádvoří, kde jsme se občerstvili a chvilku si odpočinuli a pak už pokračovali směrem k vlakové zastávce. Pravdou je, že tady jsme si už takového klidu a ticha neužili, protože z hradu a na hrad se hrnuly davy turistů. My jsme dovnitř hradu nešli, protože máme raději procházky přírodou než interiéry staveb. Takže pokud potřebuje i vy načerpat trochu té energie doporučuji vyrazit do přírody.

 

Aine – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Nádherná krajina Karlštejnska:

Nádherná krajina Karlštejnska
Nádherná krajina Karlštejnska
Nádherná krajina Karlštejnska
Nádherná krajina Karlštejnska
Nádherná krajina Karlštejnska
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík...naše země je celá krásná,jen je potřeba vnímat její krásu,chránit jí a velebit,aby byla ještě hezčí...obvzláště karlštejnsko a jeho okolí...
Obrázek uživatelky
profil
Tak klíště jsme si naštěstí domu jako suvenýr nepřinesli Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles