Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.11. 2019
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Náplasti – „chytré“ nosiče léků

7. 02. 2008 | Nemoci
Výhody aplikace léků prostřednictvím náplastí spočívají v šetrnosti vůči organizmu, ve vyrovnané hladině účinné látky v těle a komfortu pro pacienty. Podstatnou předností této aplikace je předání přesné dávky léku, což zaručuje stabilní „vstřebávání látky“ do organizmu. Náplasti se s úspěchem využívají například v gynekologii a v léčbě bolesti.

„Bezbolestná aplikace léků formou náplasti je vždy příjemnější než injekce a současně šetrnější než tablety. Ve srovnání s tabletami náplast tolik nezatěžuje játra a dokáže dlouhodobě udržet žádoucí koncentrační hladinu léčiva v organizmu,“ říká doc. RNDr. Pavel Doležal, CSc., vedoucí katedry farmaceutické technologie Farmaceutické fakulty UK. hormonální antikoncepce,náplast Podání léků v náplasti navíc redukuje vedlejší nežádoucí efekty vznikající v důsledku velkého kolísání koncentrace léčiva v krvi, protože náplast udržuje dlouhodobě ustálenou koncentraci léčiva v organizmu. Významnou výhodou náplasti je také pohodlné dodržování užívacího režimu.

V gynekologii je náplast používána pro pozvolné vstřebávání hormonů, ať už jako antikoncepce nebo při hormonální substituční terapii. Preference antikoncepčních náplastí spočívá nejen v šetrnosti vůči organizmu, ale také v prodloužení antikoncepčního účinku. „Ochrana při polykání pilulek je zaručena jen do 12-ti hodinového zpoždění, kdežto náplast chrání před otěhotněním, i když si žena na výměnu antikoncepce vzpomene do 48 hodin,“ uvedla MUDr. Martina Hourová, odborná ženská lékařka z Prahy. Zdá se neuvěřitelné, že zatímco dvoudenní zpoždění v užití antikoncepčních tablet značně ohrozí ochranu proti početí, stejné zpoždění při užití antikoncepční náplasti zajistí ochranu odpovídající správnému dávkování (výměna náplasti jednou týdně). Díky tomu, že antikoncepční náplast je šetrnější vůči zažívacímu systému i játrům, vzrůstá její obliba na úkor klasických pilulek.

hormonální antikoncepce,náplast Náplasti s léčivou látkou jsou úspěšně využívány k tlumení bolesti. Podání analgetik formou náplasti je jednou z nejvhodnějších forem léčby bolesti, zejména u pacientů, kde nemůže být léčba zajištěna ani nejmodernějšími perorálními přípravky. Náplast je optimální variantou pro pacienty, kteří mají potíže s polykáním nebo pro ty, u nichž strav zažívacího traktu používání tablet neumožňuje.

„Hlavní výhody náplasti pro tyto pacienty spočívají v tom, že náplast nezpůsobuje podráždění žaludeční sliznice a snižuje výskyt nepříjemných vedlejších příznaků – t.j. zácpy či únavy,“ shrnul MUDr. Eduard Hájek, onkolog z Českých Budějovic.

Více informací o aplikaci náplastí, jejich výhodách a použití naleznete na webových stránkách www.mojeantikoncepce.cz nebo www.naplast.cz.

Hana Houbičková
Chytrá Žena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
praktické
Obrázek uživatelky
profil
Tak to je super novinka!!!!!SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak zatím zkušenost nemám,ale kamarádka ji měla a taky měla problém,že se ji odlupovala a pak měla i podrážděnou kůži.Ale kdo ji snese tak si myslím,že super řešení
Obrázek uživatelky
profil
náplast používám již 2 roky a jsem s ní maximálně spokojena, po plánovaném vynechání náplasti jsem do 3 týdnů otěhotněla, nyní mám krásné miminko a opět používám náplast.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles