Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Natírám, natíráš, natíráme ....

2. 08. 2014 | Rekonstrukce
Chtěli byste v létě pozvat přátele na zahradní party, ale váš zahradní nábytek po odsloužených letech vypadá uboze, až se za něj stydíte? A navíc se vám už nelíbí ani vzhled vašeho dřevěného plotu s železnou konstrukcí? Nevěste hlavu. Nový nátěr a řádné opracování dřevěných a kovových povrchů jim dodá nový lesk a vybavení bude opět vypadat jako nové.

S čím začít?

Před natíráním je dobré obhlédnout „terén“ a zjistit, v jakém stavu se daný předmět nachází. Posoudíme, zda nebude přece jen lepší zakoupení nového (prorezivělý okap, uštípnuté a uhnilé plotové plaňky apod.).
Povrch před natíráním musíme řádně očistit i od nejdrobnějších nečistot – za pomoci obyčejného kartáče, drátěného kartáče, brusného papíru a v některých případech klidně i vysokotlakého čističe. Povrch zbavíme odchlipujícího se starého nátěru, případně koroze. Jinak budeme připravovat dřevo, jinak kov.


natíráme natírámeZa jakých podmínek natírat?

Ideální podmínky pro natírání jak u dřeva, tak kovů urychlí zasychání barev a zajistí kvalitní výsledek vaší práce. Dobré je proto vyčkat na teploty pohybující se okolo 20 °C a 25 °C, kdy relativní vlhkost nepřesahuje hodnotu 75 %, zkrátka, když to nevypadá na déšť.

Dobré je natírat venku na zahradě, balkoně či terase, případně při natírání zajistit přívod čerstvého vzduchu - ten uspíší zasychání, ale také s sebou odnáší výpary z barev či rozpouštědel. Před natíráním je dobré sledovat předpověď počasí a podle toho naplánovat práci – určitě není vhodné natírat krátce před blížící se bouřkou. Zvedající se vítr s sebou přinese rozvířený prach, který zmaří veškeré vaše snažení.

10 tipů pro snazší natírání


1. Před jakýmkoli natíráním vždy nejprve důkladně promícháme barvu v plechovce

2. Barevné/tónované lazury ochrání dřevo lépe než bezbarvé – snižují vliv UV záření

3. Jeden nátěr nezaručí očekávanou ochranu dřeva – při druhém nátěru vzniká kompaktní vrstva připomínající hustou síť, která zabrání v prostupu vlhkosti

4. Plotové pláňky natírejte v ploše naráz – raději je odmontujte z konstrukce plotu a natírejte jednotlivě

5. Okenní křídla a dveře natíráme pokud možno ve vodorovné poloze

6. Na kov bychom měli vždy použít nejprve základovou barvu a až následně vrchní nátěr

7. Pokud chceme určitou část předmětu ochránit před natřením, jednoduše ji zakryjeme krepovou lepicí páskou

8. U již dříve otevřených syntetických barev můžeme narazit na škraloup – nikdy ho nerozmícháváme do barvy – odřízneme jej od stěny plechovky, necháme okapat a vyjmeme ven

9. Při manipulaci s barvou používáme pracovní rukavice

10. Po natírání se postarejte o štětce, řádně je opláchněte

Zdroj, foto: OBI

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jen taková drobnost: Pokud štětec zaschne, dáme ho do nádoby s octem, barva se rozpustí a můžeme ho používat i příště.
Obrázek uživatelky
profil
ráda něco natírám Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles