Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 18.08. 2019
Dnes má svátek Helena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Navoněná bída v ulicích. Jak poznat fejk?

18. 07. 2018 | Trendy
S luxusními značkovými kabelkami chodí po ulicích kde kdo. Kolik z těchto kabelek je ale skutečný originál? Jen za loňský rok zajistila Česká obchodní inspekce skoro 40 tisíc kusů padělků v hodnotě originálů téměř za 84 milionů korun.


Nejčastěji padělaným zbožím byl podle České obchodní inspekce obecně textil, audio a video, obuv, ale i hodinky a další výrobky, jako jsou hračky, šperky, obrazy a další.


S padělky luxusních značek se můžete setkat v kamenných obchodech, na tržnicích i na internetu, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Právě v zahraničí stačí mnohdy projevit zájem o dané zboží a rázem se můžete ocitnout v tajné skrýši plné dalších „pokladů“. Proslavené jsou tím například Španělsko, Itálie nebo Turecko. Setkat se zde můžete mimo jiné s pouličními prodejci zboží luxusních značek. V zahraničí ovšem není trestné padělky pouze nabízet a prodávat, ale i kupovat. Pokuty pak nejsou zrovna malé.

Pokud si pořídíte padělaný kus na internetu, může být velice těžké dovolat se nápravy. Prodejce už jednoduše nemusíte dohledat. Objednané zboží, ač může být cenově srovnatelné s originálem, mu ve skutečnosti nemusí vůbec odpovídat. Ovšem i na internetu, u prověřených prodejců, lze nalézt kvalitní luxusní zboží za nižší cenu. Ověřte si však, od koho nakupujete. Pomoci mohou i recenze ostatních zákazníků.

Cena jako prvotní vodítko


Pokud nepatříte mezi ty, kteří si padělky kupují vědomě, jako první by vás měla varovat cena. Ta může být první nápovědou toho, že se jedná o padělek. Proto vězte, že například kabelka od světoznámé luxusní značky v hodnotě pár stovek korun skutečně nebude pravá. Padělek vám ale mohou podstrčit i ve značkovém obchodě, kde za něj však zaplatíte plnou cenu.

Preciznost na prvním místě


Pro rozeznání padělku od originálu přitom stačí věnovat pozornost několika detailům. Nutnost kvalitního obalového materiálu snad netřeba zmiňovat. Nejprve tedy zkontrolujte všechny nášivky a loga, která budou na kvalitním značkovém výrobku precizně přišitá či vyražená. Stejně tak vám může napovědět kvalita provedení švů. Nikdy nedejte na první pohled a kabelku vždy pečlivě zkontrolujte také zevnitř.

Pečlivě si prohlédněte zipy a knoflíčky. V případě originálu mají na sobě většinou vyvedené jméno značky, i ty vnitřní, a vždy bývají z kvalitního materiálu, nikdy ne z plastu a podobně. Zip, který by měl být z odolného kovu, si navíc můžete zkusit potěžkat – ten kvalitní bude značně těžší než ten u padělaného zboží. Kvalitní zip je také pevně všitý a kabelka se s ním snadno otevírá a zavírá, bez zadrhávání.

V neposlední řadě si všimněte i vyvedení uší a poutek. Ty u padělaných kabelek nejsou příliš pevné a mačkají se. Materiál rozhodně není tak kvalitní, jak tomu bývá u originálních výrobků. Výrobky mnohdy doprovází charakteristický zápach, který může vznikat kvůli nesprávnému skladování, případné hnilobě. To s sebou nese i jisté zdravotní následky.

Sériové číslo a certifikát


U kabelek si také všímejte sériového čísla, které naleznete uvnitř kabelky a jež informuje o datu její výroby. U padělku bývá sériové číslo na kabelce často nalepené a dá se snadno sloupnout, což je jasné znamení neoriginality. Pokud u kabelky není vyloženě certifikát potvrzující její pravost, uvedené sériové číslo by mělo být ověřitelné na stránkách výrobce.

Fejkové boty škodí nejvíc


V případě triček, která také patří mezi často padělané zboží, lze originál od padělku rozeznat už pouhým omakem látky. Pokud se podíváte na látku například proti oknu, její průsvitnost by měla být vždy minimální. Podobně jako u kabelek si všímejte i kvality vyvedení loga značky nebo obecně písma. Dalším často padělaným zbožím je také obuv. Nejhorší situace je u sportovních bot, kdy padělek v žádném případě nesplňuje základní parametry kvality sportovních bot a svým provedením ničí vaše nohy. Bota není šitá kvalitně, nedrží správně klenbu nohy. Velikostní tabulky na štítku neodpovídají.

Zdroj:  M2CTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Když neco kupuji, zajímá mne material a zpracování, ne znacka
Obrázek uživatelky
profil
padělky nekupuju, když na to nemám, tak prostě nemám.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles