Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nebojte se vystavit nohy na obdiv

18. 06. 2015 | Péče o tělo
Červené metličky, modré žilky, nateklé nohy, celulitida. To trápí každou ženu stejně jako první šedý vlas nebo první vráska. Jenže zatímco vlasy obarvíte a na vrásky použijete krém, na křečové žíly žádné mazání nepomůže. Pomoci může jen včasná návštěva lékaře.

Z oteklých nohou máme mžitky před očima a lýtka protkaná metličkami nás děsí víc než pavouk na stěně. Přesto tyto příznaky žilního onemocnění neléčíme s odborníkem. Návštěva lékaře přitom může vést k lepším a časnějším výsledkům, než několik krémů dohromady. Pokud vám záleží na kráse vašich nohou, neoddalujte konzultaci s vaším lékařem. Může vám poradit i v boji s celulitidou, která možná překvapivě je v pokročilém stadiu také lékařský problém.  

Metličky a žilky nejsou jen estetický problém

Křečové žíly neboli varixy představují jeden z nejméně estetických projevů na lidské kůži. Často je doprovází otoky dolních končetin, bolest, mravenčení a těžké nohy. Na jejich vzniku má podíl hned několik faktorů, například těhotenství, hormonální léčba, obezita, dlouhé sezení a stání, málo pohybu, kouření, alkohol, vysoký krevní tlak, ale nejvíce za ně mohou geny. Pokud jimi tedy trpěl jeden z rodičů, myslete na prevenci včas. Alfou a omegou celkového zdraví člověka, a tudíž i dolních končetin, je pohybová aktivita. Tou přitom nemusí být extrémní sportovní výkony, ale třeba jen pravidelné procházky. Dalším preventivním opatřením je správně zvolená strava. Důležitý je přísun vlákniny a minerálů a pravidelný pitný režim. Nohám také pomůže studená sprcha nebo střídání teplé vody se studenou.

Nebojte se vystavit nohy na obdivOtoky, křečové žíly i metličky jsou příznaky chronického žilního onemocnění, jehož hlavní podstatou je zánět v žíle.  Mazání různými krémy v tomto případě nemá příliš smysl. Při nálezu křečových žilek byste tedy rozhodně měla co nejdříve navštívit lékaře. Ten může po posouzení daného stádia předepsat vhodnou léčbu, například kompresivní punčochy a léky na žíly.

„Venofarmaka rychle a účinně zmírňují symptomy, řeší zánět a pomáhají předcházet zhoršování křečových žil a otoků,“ vysvětluje MUDr. Júlia Černohorská, Ph.D. a doplňuje: „Rozhodně není vhodné se spoléhat na samoléčbu, jelikož se tyto problémy mohou časem zhoršovat.“

Jak na celulitidu

Další vadou na kráse, která ženy trápí nejen s příchodem teplých slunečných dnů, je celulitida. Tento estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou může připravit o sebevědomí nejednu ženu. Takzvaná „pomerančová kůže“ se přitom objevuje v jakémkoliv věku. Dochází při ní ke zvětšenému objemu podkožních tukových buněk, které jsou proti povrchu kůže vytlačovány. V tomto místě je pak omezen průtok krve a lymfy. Vliv na ni má mnoho faktorů. Mezi nejčastější příčiny opět patří nedostatek pohybu, obezita, špatná strava, hormonální změny a užívání hormonální antikoncepce, nedostatečný pitný režim a další. Jako prevence poslouží dostatečný příjem tekutin, ovoce a zeleniny. Oblíbené jsou také otužování a masáže dané lokality, které podporují krevní oběh. Existuje však i řada metod, jak s pomerančovou kůží bojovat.

Nejdostupnější, ale spíše podpůrnou formou jsou různé druhy krémů, které mají problematické partie zbavit estetických neduhů. „Dnes existuje mnoho více či méně účinných metod a přístrojů, které mají s celulitidou bojovat. Většina z nich funguje na podobném principu – podpoří krevní oběh v místě celulitidy a tím urychlí látkovou výměnu,“ vysvětluje MUDr. Černohorská. Výskyt celulitidy je však možné řešit i lékařskou formou. Návštěva odborníka vás může zbavit výskytu pomerančové kůže na dlouhou dobu v relativně krátkém čase. „U léčby celulitidy využíváme ultrazvuk, podtlak, mezoterapii, karboxyterapii, kryoterapii, laserové ošetření nebo radiofrekvenční ošetření,“ říká MUDr. Černohorská a dodává: „Pokud dáváme přístrojové lymfodrenáže u pacientů s CVD, předepisuji jim venofarmaka, která mají spoustu báječných účinků na mikrocirkulaci a lymfatický systém.“

Zdroj, foto: Žilní poradna

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !