Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nečekaný host

9. 01. 2015 | Vaše příběhy

Listovala jsem v nové kuchařce plné krásných lákavých obrázků. Každé jídlo bylo vyfocené z detailu, jen si na něj sáhnout. Tohle čtení na mě působí silněji než kterýkoli jiný žánr. Nadívaná koroptev nebo krevety v exotické omáčce působí na mé chuťové buňky a už sepisuju ingredience na lísteček na nejbližší nákup. Teď zase slétnu z magických výšin gastronomie a s nohama na zemi jdu uvařit brambory a upéct vepřové maso. Dala jsem maso do pekáče a šup s ním do trouby. Manžel se zastaví u sklenáře pro okno, které kluci rozbili, když si hráli s míčem. Zase si nevzal klíče, jenom zabouchl dveře a byl pryč.

V kuchyni jsem si při vaření pustila oblíbené písničky a dala se do přípravy zeleninového salátu. Krájím hromadu zeleniny a průběžně přelévám šťávou maso. Při každém otevření trouby se s žárem nahrne do celé kuchyně úžasná vůně a kůrčička už začíná nádherně zlátnout. Do mexických svižných rytmů hudby jsem zaslechla šramot z předsíně. Že by se už vrátil muž od sklenáře? Zdá se mi to nějak brzy a jdu se podívat ke dveřím. Zírají na mě oči tak krásné, ale manžel to není. Tiše stojí u dveří a kouká na mě s otevřenou pusou. Je to pejsek, hezký béžový voříšek. Zeptala jsem se ho: „Co tady děláš?“ Jako kdybych čekala, že mi odpoví. Když jsem se vzpamatovala, šla jsem se podívat za dveře, kde má pána. Vzala jsem za kliku, ale dveře byly pootevřené a nikde nikdo. Asi je manžel nedovřel a pejsek prostě sám přišel na návštěvu. No jak by ne, maso už vonělo celým domem a oběd bude za chvilku připravený. Pejsek byl hodný a protože nebyl v dohlednu nikdo, komu by patřil, nechala jsem ho zatím u nás.

nečekaný hostManžel přišel domů a pejsek ho vítal, jako kdyby se znali. Vyprávěla jsem mu, jak se nečekaně pejsek objevil. Prohlédli jsme ho, jestli má u obojku jméno s adresou, ale nic jsme nenašli. Roztomilý okatý návštěvník se posadil v kuchyni a díval se na troubu. Každou chvíli se olízl a bylo vidět, co ho nejvíc zajímá. Maso bylo právě hotové a když jsem ho vyndavala z trouby, pejsek mi asistoval pohledem. Nandala jsem porce na talíře a pejskovi do misky po našem Azorovi. Všichni jsme se pustili do dobrého jídla a hlavně pejsek si nahlas pochutnával. Když bylo po obědě, domluvili jsme se s mužem, že o pejskovi musíme dát vědět úřadům. Nejdříve jsem telefonovala na městský úřad a řekla, jak a kdy se pejsek u nás objevil. Za pár minut se ozvalo hlášení městského rozhlasu a celé městečko se tak dozvědělo o nalezeném pejskovi.

Přijeli si ho vyzvednout z úřadu a čekali, jestli se ozve majitel. Večer jsme se dozvěděli, že už je pejsek doma. Je to prý velký cestovatel, vždycky když jede autem s páníčkem do obchodu nebo na poštu, tak ho něco zaujme a jde za svým cílem. Páníček ho neuvazuje, jen mu řekne sedni a pejskovi je asi dlouhá chvíle a lákadel plno. Jednou ho prý našel v masně, když řezník vykládal salámy, jindy v bufetu seděl před grilem a se zalíbením pozoroval, jak se točí kuřata. No a teď se zatoulal k nám a také ho přilákalo maso. Vždycky když připravuji pečeni, tak si na nečekaného návštěvníka vzpomenu a porce navíc se u nás vždycky najde.


Setury - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Nečekaný host:

Nečekaný host
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Já myslela, že bude o člena rodiny víceSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji děvčata za vaše milé komentáře Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Také jsem čekala, že jste si pejska nechali.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc pěkné povídání, jsi hodná, že jsi ho nevyhnala a dala mu ochutnat co jsi dobrého upekla.Určitě přijde znovu na návštěvu.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Hezký článek.Smajlík A to on zase někdy zajde na návštěvuSmajlík
Jo a mexickou hudbu si při vaření taky pouštím.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles