Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nejčastější chyby při hubnutí

30. 08. 2014 | Diety
Rozhodli jste se shodit přebytečná kila. Změnili jste své stravovací návyky, a přesto nehubnete? Nepropadejte skepsi a podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby, kterých se v cestě za hubnutím můžete dopouštět. Pokud se vyvarujete těchto omylů,vaše šance přiblížit se vytoužené váze se významně zvýší.

Nepravidelné stravování

Pokud opravdu chcete zhubnout, vyvarujte se nepravidelnému stravování. Že ráno nemáte hlad a stačí vám až oběd? Nebo jste snad neustále v jednom kole, že vám na svačinu zkrátka nezbývá čas? Když jíte nepravidelně (sníte méně než 3 jídla denně) a s velkými časovými intervaly, zpomalí se vám metabolismus. Ten pak snižuje vaši šanci zhubnout a naopak zvyšuje pravděpodobnost jojo efektu. Optimální je poskládat si jídelníček tak, aby obsahoval alespoň 4 – 6 porcí jídla denně.

Nejčastější chyby při hubnutíNedodržujete správný pitný režim

Každý z nás již zřejmě slyšel o tom, jak je důležité dodržovat správný pitný režim. Přesto mnoho lidí velmi málo pije. „Pokud hubnete, měli byste pít alespoň o jednu třetinu více než obvykle. Pacientům  doporučuji přijmout denně okolo 1,5 l tekutin, během hubnutí tedy můžete vypít i více než 2 l za den“, radí nutriční terapeutka Mgr. Jitka Laštovičková. Nepijte slazené nápoje, žízeň vám nejlépe pomůže uhasit voda.

Jíte příliš mnoho ovoce

Denní konzumace čerstvého ovoce je velmi prospěšná pro vaše zdraví. Při hubnutí byste ho měli v přiměřeném množství konzumovat ideálně během dopoledne, aby mělo vaše tělo dostatek času spálit přijaté sacharidy a neuložilo je ve formě tuků.

Vyhýbáte se pohybové aktivitě

Správně sestavený jídelníček není všemocný a vaše problémy se zhubnutím sám nevyřeší. Důležité je nevyhýbat se pohybu. Cvičení zpevní vaše tělo a pomůže vám spálit tuky.

Jste netrpěliví

"Je pochopitelné, že pacienti chtějí shodit nadbytečná kila hned. Hubnutí je běh na dlouhou trať.  Nebuďte proto netrpěliví a nesnažte se proces redukce uspíšit. Čím pomalejší a pozvolnější je úbytek kil, tím větší je i jistota, že vám dosažená snížená hmotnost vydrží delší dobu“ dodává Laštovičková.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !