Český Slavík Mattoni 2014 zná své vítězeČeský Slavík Mattoni 2014 zná své vítěze Nová pohádka Tři bratři Nová pohádka Tři bratři Školní rok a prázdniny 2014/2015Školní rok a prázdniny 2014/2015 Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá Žena na Facebooku
Kategorie
Vánoce v kuchyni
Soutěžte s námi
o 300 skvělých výher
do startu zbývá
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.12. 2014
Dnes má svátek Natálie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Jak zdravě zhubnout? Nechte si vytvořit dietní plán – dietní jídelníček na hubnutí výživovými poradci centra Wellnessia.
Nabízíme lázeňské pobyty a wellness procedury pro vaši relaxaci.

Nejčastější diety - Bezuhlovodanová dieta

13. 08. 2011 | Diety

Bezuhlovodanová čili bezsacharidová dieta je založena na co nejnižší možné, nejlépe však nulové, konzumaci potravin obsahujících sacharidy (tj. cukry a škroby). Naopak ale nezakazuje tuky a bílkoviny. V podstatě jde o princip podobný u Atkinsonovy diety.


Dieta se v přísné formě drží po dobu několika týdnů, poté je možné dopřát si malou několikadenní přestávku a opět pokračovat až do dosažení kýžené váhy. Po ukončení diety je nutné již natrvalo udržovat určitou mírnější formu dietního režimu, aby nedošlo k opětovnému nabrání kil.


dietyPodle délky diety lze dosáhnout velkých úspěchů v podobě mnoha kilogramů. Dieta bude vyhovovat těm, kteří chtějí shodit v krátkém čase hodně kilogramů, kteří se nechtějí vzdát tučných jídel a naopak jsou ochotni si odpustit sladké a většinu příloh.


PRINCIP DIETY


Při minimálním příjmu sacharidů ze stravy organismus po krátké době postrádá sacharidy jako zdroj energie, začíná využívat a štěpit tuky. Při jejich štěpení dochází ke vzniku odpadních látek (ketolátek). Organismus se okyseluje. Jako další zdroj energie slouží svalové bílkoviny. Díky tomu hubneme. Krom toho dochází díky dalším chemickým procesům ke značnému úbytku vody, tj. na váze bude až o několik kilogramů méně.


POVOLENÉ POTRAVINY


Jíst je možné vše kromě sacharidů – maso, uzeniny, mléčné výrobky, vejce, celozrnné pečivo, zeleninu (nesladkou, tj. saláty, okurky), neslazené nápoje.


ZAKÁZANÉ POTRAVINY


Zakázána je konzumace všech potravin obsahujících sacharidy, tj. cukry a škroby. Do této skupiny potravin patří nejen všechny sladkosti, ale i bílé pečivo, brambory, těstoviny, nasládlá zelenina (mrkev, hrášek, kukuřice) a veškeré ovoce, z nápojů všechny sladké šťávy, slazené nápoje a veškerý alkohol (pivo, víno, tvrdý alkohol).


POZITIVA


jablkoRychlý úbytek velkého množství kil. Úbytek na váze je poměrně rychlý, první výsledky jsou viditelné již po několika dnech. Zakázány jsou jen sacharidy. Mimo ně lze konzumovat cokoli neomezeně, takže pocit hladu je prakticky vyloučen.


NEGATIVA/RIZIKA


Chuť na sladké, protože dlouhodobý nedostatek sacharidů funguje jako známé „zakázané ovoce“. Díky nedostatku sacharidů nás může skolit únava a díky ketóze i slabost v důsledku úbytku svaloviny. Nevyvážená strava (příliš mnoho tuků a málo zeleniny) není vhodnou kombinací pro zažívání, fungování některých orgánů a celkové zdraví vůbec. A navíc opět problém s jo-jo efektem – při přechodu na normální stravu se kila vrací zpět i s úroky.


Zpět na kompletní seznam diet:

Nejznámější a nejpopulárnější diety


Zdroj: ŽijZdravě.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
myslím že diety jsou na nic? stačilo by zmenšit dávky jídla, jíst pravidelně 5x denně po malých porcích,hodně pít čistou vodu a 2-3x týdně si udělat delší procházku a není problém? já to tak dělám a váhu mám stále stejnou plus - mínus kilo ,jinak stále stejná váhá, což mě těší? nikdy jsem dietu nedržela a držet nebudu....
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles