Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nejdříve nasaďme masku sobě, pak až dětem

14. 08. 2014 | Výchova
Kdo z Vás cestuje letadlem, tak tuto větu důvěrně zná. A taky jste nechápavě kroutili hlavou, když jste ji poprvé slyšeli? Každý rodič přece chce nejdříve zachránit své dítě, že? To je jasné! Ale když se nad tím zamyslíte, dává to stoprocentní smysl. A nejen v letadle. Funguje to tak ve všech oblastech.

Aby dítě bylo zdravé, spokojené a šťastné, musíme být takoví my – rodiče.
Nejčastější výmluva spousty rodičů zní: „Teď nemůžu, teď mám malé děti.“ Většina rodičů bude pracovat na sobě, dělat to, co je baví, cestovat, atd. (můžete si dosadit cokoliv),… AŽ DĚTI BUDOU VELKÉ!!! A až jsou děti už velké, pak zase pro změnu onemocní třeba rodiče a je třeba se o ně starat, tak pak je třeba počkat AŽ do důchodu (kde se zase vyskytne něco jiného).

Ale jelikož děti těchto rodičů celé dětství slyšeli: „Budu si dělat to, co chci, až mé děti dospějí.“ Co myslíte, že uslyší jejich děti???

pohodová máma, pohodové dítěNe nadarmo se říká: „Nejhorší máma = frustrovaná máma.“ Děti více než kdokoliv jiný nasávají atmosféru rodiny a vidí a cítí i to, co my si myslíme, že před nimi dobře skrýváme.

Jaký vzor předávám svým dětem, jestliže chodím do práce, která mne nebaví, nebo naopak jenom přežívám, dělám kariéru a honím se za penězi a celé mé dny jsou jenom o tom? Co když pořád říkám, že nemám čas na to, abych dělala to, co mě těší a naplňuje a že nejsem šťastná?

Tyto děti to budou mít v dospělosti s největší pravděpodobní naprosto stejně.
Když budou rodiče na sobě více pracovat, zlepšovat se a růst, pomáhají tím svým dětem. Vezmu jako příklad třeba vzdělávání. Spousta rodičů řekne, že nemůže jet na víkendový kurz, protože mají děti. Je to ale přesně naopak. Oni si nemohou dovolit tam nejet a nepracovat na sobě. Protože pokud to neudělají, budou to přenášet na své děti.
Skvělá zpráva je, že existuje jen jeden vzorec, který funguje a je geniálně jednoduchý. Jak chci, aby se chovalo moje dítě, tak se musím chovat já. Chci, aby bylo mé dítě šťastné? Musím být šťastná já! To je všechno!

Opouštím tu představu, že aby dítě bylo šťastné a spokojené, tak já jako rodič musím podřídit všechno dítěti. Nefunguje to. To, co dítě chce a potřebuje, je, abychom byli šťastní my. Jak říkal teď Jarda Dušek, jak chcete mít šťastné dítě, když je většina z Vás nešťastných? Nejdříve mu musíte ukázat, jaké to vůbec je! A pod to bych se mohla podepsat.

Autorka: Lucie Valchařová
článek vyšel také na webu autorky RODINA JAKO FIRMA

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Neco na tom bude
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles